אינדיקטורים

מתנד קיג'ון-סן Kijun-Sen. Base Line

מהו קיג'ון-סן (קו הבסיס)?
קו Kijun-sen, או קו הבסיס, הוא אינדיקטור ומרכיב חשוב בשיטת הניתוח הטכני של Ichimoku Kinko Hyo, הידועה גם בשם ענן Ichimoku.

ה- Kijun-sen הוא מחיר נקודת האמצע של 26 התקופות האחרונות, ולכן האינדיקטור מראה תנופת המחיר לטווח קצר עד בינוני. האינדיקטור מסייע בהערכת המגמה, ויכול להיות שימושי גם לזיהוי הזדמנויות מסחר בשילוב עם מרכיבי ענן Ichimoku האחרים.

נקודות מפתח

  • Kijun-sen פירושו גם "קו בסיס" והוא נקודת האמצע של השיא בין 26 תקופות.
  • Kijun-sen משמש בדרך כלל בשיתוף עם Tenkan-sen (קו ההמרה)-מחיר נקודת האמצע בת 9 התקופות-ליצירת אותות סחר כשהם חוצים זה את זה.
  • Kijun-sen משמש בדרך כלל יחד עם האינדיקטורים האחרים של Ichimoku.
  • כשהמחיר מעל Kijun-sen אז מומנטום המחיר לטווח קצר עד בינוני עולה. אם המחיר נמוך מ- Kijun-sen אז מומנטום המחיר ירד.

הנוסחה של קיג'ון-סן (קו הבסיס)

כיצד לחשב את קיג'ון-סן (קו הבסיס)

  • מצא את המחיר הגבוה ביותר שהושג במהלך 26 התקופות האחרונות(ברים אחרונים).
  • מצא את המחיר הנמוך ביותר שהושג במהלך 26 התקופות האחרונות(ברים אחרונים).
  • סכמו את שני המספרים הללו יחד ואז חלקו בשניים.

מה אומר לך Kijun-Sen (קו הבסיס)?

ה Kijun-sen מציג את מחיר נקודת האמצע ל -26 התקופות האחרונות. בדומה לממוצע נע, כאשר המחיר הוא מעל קו הבסיס זה מצביע על כך שהמחיר נמצא מעל נקודת האמצע ולכן מומנטום המחיר לטווח הקצר עולה. זה אושר עוד יותר אם קו קיג'ון-סן בזווית כלפי מעלה.

כשהמחיר מתחת לקו הבסיס, ובמיוחד אם קיג'ון-סן בזווית כלפי מטה, זה מצביע על תנופת המחיר כלפי מטה מכיוון שהמחיר מתחת לנקודת האמצע של 26 התקופות. בעוד שבדרך כלל נעשה שימוש ב -26 תקופות לחישוב זה, ניתן לשנות זאת בהתאם להעדפה האישית. מספר תקופות קטן יותר, כגון 15, יעקוב אחר המחיר מקרוב. מספר תקופות גדול יותר, כגון 45, לא יעקוב אחר המחיר באופן הדוק.

Kijun-sen משמש כמעט תמיד לצד Tenkan-sen (קו ההמרה) כדי לסייע לאמוד שינויי כיוון במחיר וליצור אותות מסחריים. טנקן-סן היא נקודת האמצע למחיר של 9 תקופות. מכיוון שהוא אינדיקטור לטווח קצר הוא עוקב אחר המחיר מקרוב ומגיב מהר יותר לשינויי מחירים. לכן, כאשר טנקאן-סן חוצה מעל קיג'ון-סן, זה מצביע על כך שתנופת המחיר צוברת מומנטום כלפי מעלה. חלק מהסוחרים משתמשים בזה כאות קנייה כקרוסאובר שורי.

כאשר טנקן-סן חוצה דרך קיג'ון-סן זה מצביע על כך שהמחיר יורד, וחלק מהסוחרים משתמשים בזה כאות מכירה. זהו קרוסאובר דובי.
כאשר טנקאן-סן וקיג'ון-סן כרוכים זה בזה או חוצים הלוך ושוב זה אומר שהמחיר חסר טרנד או נע בצורה מסובכת. אותות הצלבה אינם אמינים באותה תקופה.
כאשר בודקים את הטרנד או משתמשים בקרוסאוברים, יש להשתמש במידע הנמסר בהקשר של כל מחוון הענן של Ichimoku. לדוגמה, אם המחיר הוא מעל ה"ענן ", עדיין עשוי לשמש קרוסאובר דובי למכירת עמדת לונג.

Tenkan-Sen (בצבע אדום), Kijun-Se (בצבע כחול)

ההבדל בין Kijun-sen (קו בסיס) לבין ממוצע נע פשוט (SMA)

ה- Kijun-sen מהווה נקודת אמצע למחיר הגבוה והנמוך ב -26 התקופות האחרונות. זה לא ממוצע. ממוצע נע פשוט הוא מחיר ממוצע על פני מספר תקופות קבוע, המחושב על ידי חיבור מחירי הסגירה של אותן תקופות ולאחר מכן חלוקת הסכום במספר התקופות.

קו בסיס של 26 תקופות ו- SMA בן 26 תקופות ייצרו ערכים שונים ובכך יספקו מידע אחר לסוחר.

מגבלות השימוש ב- Kijun-sen (קו הבסיס)

אם המחיר חוצה את קו הבסיס שוב ושוב, יש צורך באינדיקטורים האחרים של Ichimoku בכדי לספק בהירות לגבי כיוון המגמה הגדול או ארוך הטווח.

בעוד כמה אותות מוצלב עם Tenkan-sen יביאו למהלכי מחירים גדולים ורווחיים, אחרים עשויים שלא. המחיר עשוי להיכשל לזוז כצפוי או שהמחוון עשוי לחזור לאחור ולייצר אות שווא.

למרות שה- Kijun-sen אכן מספק מידע בכוחות עצמו, מומלץ להשתמש בו יחד עם האינדיקטורים האחרים של Ichimoku.

גידור וניהול סיכונים לחוזים עתידיים על מדד המניות

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button