שעבוד: שלושה סוגים עיקריים של תביעות נגד ונכס

מה זה עיקול?

מה זה עיקול? עיקול הוא תביעה או זכות משפטית כנגד נכסים המשמשים בדרך כלל כבטוחה לסיפוק חוב. נושה או פסק דין משפטי יכולים להקים עיקול. שעבוד משמש להבטחת התחייבות בסיסית, כגון החזר הלוואה. אם ההתחייבות הבסיסית לא תמומש, ייתכן שהנושה יוכל לעקל את הנכס נשוא השעבוד. ישנם סוגים רבים של שעבודים המשמשים להבטחת נכסים.

post-image-3

מה זה עיקול? – נקודות מרכזיות

 • עיקול הוא תביעה או זכות משפטית כנגד נכסים המשמשים בדרך כלל כבטוחה לסיפוק חוב.
 • מה זה עיקול?

 • ייתכן שהנושה יוכל לעקל את הנכס נשוא השעבוד.
 • בנק, נדל"ן ומס הם שלושה סוגים של שעבודים.
 • אם חוזה על נכס לא שולם, למלווה יש זכות חוקית לעקל ולמכור את הנכס.
 • ניתן לקבוע סוגים שונים של שעבודים לרבות על ידי נושה, פסק דין משפטי או רשות מס.
 • איך שעבודים עובדים

  מה זה עיקול?שעבוד מספק לנושה את הזכות החוקית לעקל ולמכור את הנכס או הנכס הביטחוני של לווה שלא עומד בהתחייבויות של הלוואה או חוזה. הבעלים אינו יכול למכור את הנכס נשוא השעבוד ללא הסכמת בעל העיקול. שעבוד צף מתייחס לשעבוד על מלאי או נכס אחר שאינו קבוע.

  שעבודים יכולים להיות מרצון או בהסכמה, כגון עיקול על נכס לצורך הלוואה. עם זאת, קיימים שעבודים בלתי רצוניים או סטטוטוריים לפיהם נושה מבקש תביעה משפטית בגין אי תשלום. כתוצאה מכך מוטל עיקול על נכסים, לרבות רכוש וחשבונות בנק.

  שעבודים מסוימים מוגשים לממשלה כדי ליידע את הציבור שלבעל השעבוד יש אינטרס על הנכס או הנכס. הרשומה הציבורית של שעבוד אומר לכל מי שמעוניין לרכוש את הנכס או הביטחונות שיש לשחרר את השעבוד לפני שניתן למכור את הנכס.

  סוגי שעבודים

  ישנם סוגים רבים של שעבודים ובעלי שעבוד. ניתן להטיל שעבודים על ידי מוסדות פיננסיים, ממשלות ועסקים קטנים. להלן כמה מהשעבודים הנפוצים ביותר.

  שעבוד בנק

  שעבוד מוענק לרוב כאשר אדם פרטי לוקח הלוואה מבנק לרכישת נכס. לדוגמה, אם אדם פרטי רוכש רכב, למוכר ישולם באמצעות הכספים שנשאלו מהבנק. בתורו יינתן לבנק עיקול על הרכב. אם הלווה לא החזיר את ההלוואה, הבנק רשאי לבצע את השעבוד, לעקל את הרכב ולמכור אותו כדי להחזיר את ההלוואה.

  שיפוט שיעבוד

  עיקול פסק דין הוא עיקול המוטל על נכסים על ידי בתי המשפט, אשר לרוב הוא תוצאה של תביעה משפטית. עיקול פסק דין יכול לסייע לנאשם לקבל תשלום בחזרה במקרה של אי תשלום על ידי חיסול נכסי הנאשם.

  השעבוד של המכונאי

  ניתן לצרף שעבוד מכונאי למקרקעין אם הבעלים לא ישלם לקבלן עבור שירותים שניתנו. אם החייב לעולם לא ישלם, הקבלן יוכל לפנות לבית המשפט ולקבל פסק דין נגד הצד שאינו משלם לפיו ניתן למכור רכוש או נכסים במכירה פומבית כדי לשלם למחזיק השעבוד. לנותני שירות רבים יש אפשרות להטיל עיקול להבטחת התשלום, לרבות חברות בנייה וניקוי יבש.

  שעבוד נדל"ן

  שעבוד מקרקעין הוא זכות חוקית לעקל ולמכור נכס מקרקעין אם חוזה לא מתקיים. שעבודי נדל"ן מסוימים מוכנסים אוטומטית, כמו במקרה של amortgagelien. כאשר צד לווה כסף מבנק לרכישת ביתו, הבנק משעבוד על הבית עד לפירעון המשכנתא.

  עם זאת, חלק מהשעבודים במקרקעין נובעים מאי תשלום לנושה או למוסד פיננסי וכתוצאה מכך, הם שעבודים לא רצוניים ולא בהסכמה.

  שעבודי מס

  מה זה עיקול?ישנם גם מספר שעבודים סטטוטוריים, כלומר שעבודים שנוצרו בחוק במקום אלה שנוצרו בחוזה. שעבודים אלו נפוצים מאוד בתחום המיסוי, כאשר החוקים מאפשרים לא פעם לרשויות המס להטיל עיקולים על רכושם של נישומים בעבירות. לדוגמה, עיריות יכולות להשתמש בשעבודים כדי לגבות ארנונה שטרם שולמו.

  בארצות הברית, אם משלם מס הופך בפלילים ואינו מוכיח כל אינדיקציה לתשלום מסים שחייבים בו, רשות המסים (IRS) עשויה להגיש תביעה משפטית נגד רכושו של משלם המסים, לרבות ביתו, רכבו וחשבונות הבנק של משלם המסים. הודעה על מס פדרלי מודיעה לנושים על תביעת הממשלה ויכולה להוביל למכירת שריף. מכירת שריף היא מכירה פומבית שלפיה נכסים נשלטים, נמכרים, והכספים שנוצרו משמשים להחזר חוב לנושה, לבנק או ל-IRS .

  שעבוד מס משפיע גם על יכולתו של הנישום למכור נכסים קיימים ולקבל אשראי. הדרך היחידה לשחרר שעבוד מס פדרלי היא לשלם במלואו את המס המגיע או להגיע להסדר עם מס הכנסה. למס הכנסה יש סמכות לתפוס נכסים של נישום שמתעלם משעבוד מס. בדרך כלל, מס הכנסה משתמש בשעבודים בגין מסים בפיגור כמוצא אחרון, לאחר מיצוי כל האפשרויות האחרות, כגון גבייה, תוכניות החזר תשלומים ופשרה.

  מה זה שעבוד על הבית שלי?

  כאשר אתה קונה בית באמצעות משכנתא, למלווה יש זכות חוקית לעקל את הנכס שלך, אם לא תשלם את המשכנתא. הבית שלך בעצם הוא הבטוחה להלוואת המשכנתא וכשאתה לווה כסף כדי לקנות אותו, מוטל שעבוד משכנתא על הבית שלך, עד שאתה משלם את המשכנתא שלך.

  מה המשמעות של שעבוד?

  שעבוד הוא פשוט הזכות החוקית של מלווה למכור את הנכס שלך (בית או רכב, למשל) אם לא עומדים בהתחייבויות החוזיות שלך על ההלוואה שלקחת לרכישתו.

  איך אני נפטר משעבוד?

  אתה יכול להיפטר משעבוד על הנכס, המכונית או הנכס שלך על ידי תשלום מלוא ההלוואה.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן