אינדיקטוריםניתוח טכני

אינדיקטור באיחור

מהו אינדיקטור באיחור?

מהו אינדיקטור באיחור? אינדיקטור בפיגור הוא גורם נצפה או מדיד שמשתנה זמן מה לאחר המשתנה הכלכלי, הפיננסי או העסקי שהוא מתואם עם שינויים. אינדיקטורים בפיגור מאששים מגמות ושינויים במגמות.

אינדיקטורים יכולים להיות שימושיים למדידת מגמת הכלכלה הכללית, ככלי לפעילות עסקית ואסטרטגיה, או כאותות לרכישה או מכירה של נכסים בשווקים הפיננסיים.

נקודות מפתח

  • אינדיקטור בפיגור הוא גורם נצפה או מדיד שמשתנה זמן מה לאחר המשתנה הכלכלי, הפיננסי או העסקי שהוא מתואם עם שינויים.
  • אינדיקטור טכני בפיגור הוא כזה שעוקב אחר פעולת המחיר של נכס בסיס, והסוחרים משתמשים בו כדי ליצור אותות עסקאות או לאשר את חוזק המגמה הנתונה.
  • בעסקים, אינדיקטור בפיגור הוא אינדיקטור ביצועי מפתח המשקף מידה כלשהי של תפוקה או ביצועי עבר שניתן לראות בנתונים התפעוליים או בדוחות הכספיים ומשקף את ההשפעה של החלטות ניהול או אסטרטגיה עסקית.

הבנת אינדיקטורים באיחור

אינדיקטור בפיגור הוא סימן פיננסי שמתגלה רק לאחר שחל שינוי גדול. לכן, אינדיקטורים בפיגור מאששים מגמות ארוכות טווח, אך הם אינם מנבאים אותן. זה שימושי מכיוון שלעתים קרובות אינדיקטורים מובילים רבים הם תנודתיים, ותנודות קצרות טווח בהם יכולות לטשטש נקודות מפנה או להוביל לאיתות שווא.

הסתכלות באינדיקטורים בפיגור היא אחת הדרכים לאשר אם אכן חל שינוי במשק.

שלושה מחוונים פופולריים באיחור

אינדיקטורים באיחור פופולריים כוללים:

  • ממוצעים נעים
  • מחוון ה- MACD
  • רצועות בולינגר

אינדיקטורים באיחור משמשים בעיקר לסינון הרעש מתנועות שוק לטווח הקצר ולאישור מגמות לטווח הארוך. בדרך כלל הם מוצגים בגרף המחירים עצמו, בניגוד לאינדיקטורים מובילים המופיעים בדרך כלל בחלונות נפרדים.

אינדיקטורים כלכלי באיחור

מועצת הכנסים האמריקאית מפרסמת מדד חודשי של אינדיקטורים באיחור יחד עם מדד המדדים המובילים. אלה כוללים אינדיקטורים באיחור כמו משך האבטלה הממוצע, שיעור הפריים הממוצע שגובים הבנקים והשינוי במדד המחירים לצרכן עבור שירותים. כמה דוגמאות כלליות לאינדיקטורים באיחור כוללות את שיעור האבטלה, רווחי התאגיד ועלות העבודה ליחידת תפוקה. שיעורי ריבית יכולים להיות גם אינדיקטורים בעלי באיחור, מכיוון שהשיעורים משתנים כתגובה לתנועות קשות בשוק. אינדיקטורים באיחור אחרים הם מדידות כלכליות, כגון תוצר מקומי גולמי (תוצר), מדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן) ומאזן הסחר. אינדיקטורים אלה נבדלים מהמדדים המובילים, כמו מכירות קמעונאיות ושוק המניות, המשמשים לחיזוי ולתחזיות.

אינדיקטורים אלה נבדלים מהמדדים המובילים, כמו מכירות קמעונאיות ושוק המניות, המשמשים לחיזוי ולתחזיות.

אינדיקטורים טכני באיחור

סוג אחר של אינדיקטור באיחור הוא אינדיקטור טכני העומד על מחירו הנוכחי של נכס, המתרחש לאחר שכבר קרה מהלך מחיר מסוים. אחת הדוגמאות לאינדיקטור טכני באיחור היא קרוסאובר ממוצע נע. בניגוד לאינדיקטורים משתרכים אחרים המשווים משתנים כלכליים שונים זה לזה, אינדיקטור טכני משווה את הערך של משתנה נתון לממוצע הנע שלו על פני מרווח נתון או מאפיינים היסטוריים אחרים. סוחרים טכניים משתמשים במעבר ממוצע לטווח קצר מעל הממוצע לטווח הארוך כדי לאשר בעת ביצוע הזמנות קנייה, מכיוון שזה מצביע על עלייה במומנטום. החיסרון בשימוש בשיטה זו במסחר בנכסים הוא שייתכן שכבר התרחש מהלך משמעותי, וכתוצאה מכך הסוחר נכנס לעסקאות מאוחר מדי. (שים לב שניתן להשתמש בגישות טכניות דומות על מדדים כלכליים כגון תוצר או מדדים אחרים לביצועים כלכליים, כמדדים באיחור כדי לאשר שינוי במגמה.)

אינדיקטורים עסקיים באיחור

אינדיקטורים באיחור בעסקים הם סוג של מדד ביצועי מפתח (KPI) המודד ביצועים עסקיים לאחר מעשה, כגון מכירות, שביעות רצון לקוחות או שינויי הכנסות. הם יכולים להיות קשים או בלתי אפשריים להשפיע ישירות. מכיוון שהם לפחות חלקית תוצאה של החלטות ופעולות עסקיות, הם מספקים תובנה לגבי התוצאות שהושגו על ידי ניהול העסק. עסקים יכולים גם לעקוב אחר אינדיקטורים מובילים המודדים ביצועים פנימיים, כמו מעורבות לקוחות או שביעות רצון עובדים, אשר יכולים להיות מושפעים באופן ישיר יותר ולהוביל לשינויים במדדי איחור. עסקים יכולים להשתמש בכלי מודיעין עסקי כגון לוחות מחוונים למדידה, מעקב והשוואה בין אינדיקטורים מובילים ופיגור של ביצועים.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תבדוק גם את זה
Close
Back to top button
דילוג לתוכן