מהו פער במניות 4 סוגים עיקריים של פערים, דוגמה וניתוח

מה זה פער?

מה זה פער? פער הוא חוסר המשכיות באזור בתרשים של נייר ערך שבו המחיר שלו עולה או יורד מהסגירה של היום הקודם ללא מסחר ביניהם. פערים נפוצים כאשר חדשות גורמות לשינויים בבסיס השוק בשעות שבהן השווקים בדרך כלל סגורים, למשל שיחת רווחים לאחר שעות העבודה.

post-image-3

מה זה פער? – נקודות מרכזיות

מה זה פער?

 • פער הוא חלל בלתי רציף בטבלת המחירים של נכס או נייר ערך, המתרחש לעתים קרובות בין שעות המסחר.
 • ישנם ארבעה סוגים שונים של פערים – פערים נפוצים, פערים מתפרקים, פערים נמלטים ופערי מיצוי – כל אחד עם האות שלו לסוחרים.
 • קל לזהות פערים, אבל קשה הרבה יותר להבין את סוג הפער.
 • מה אומר לך פער?

  מה זה פער?פערים מתרחשים בדרך כלל כאשר ידיעה או אירוע גורמים להצפה של קונים או מוכרים לתוך נייר הערך. זה מביא לפתיחת המחיר גבוה או נמוך משמעותית ממחיר הסגירה של היום הקודם. בהתאם לסוג הפער, זה יכול להצביע על התחלה של מגמה חדשה או היפוך של מגמה קודמת.

  פער מתרחש כאשר מחיר נייר ערך או נכס נפתח הרבה מעל או מתחת לסגירת היום הקודם ללא פעילות מסחר באמצע. פער חלקי מתרחש כאשר מחיר הפתיחה גבוה או נמוך מהסגירה של היום הקודם אך בטווח המחירים של היום הקודם. פער מלא מתרחש כאשר הפתוח הוא מחוץ לטווח של היום הקודם. פערים, במיוחד פער מלא, מראה על שינוי חזק בסנטימנט שהתרחש בן לילה.

  חלק מהסוחרים עושים זאת לאסטרטגיה להרוויח ממשחק הפער כאשר מצב כזה מתרחש.

  ההבדל בין סוגים שונים של פערים

  ישנם כמה הבדלים מהותיים בין סוגי הפערים השונים: – פערים נפוצים, פערים נשברים, פערים בריצה ופערי מיצוי.

 • באופן כללי, אין אירוע גדול שקודם לפער מסוג זה. פערים נפוצים בדרך כלל מתמלאים מהר יחסית (בדרך כלל תוך מספר ימים) בהשוואה לסוגים אחרים של פערים. פערים נפוצים ידועים גם בשם "פערי שטח" או "פערי מסחר" ונוטים להיות מלווים בנפח מסחר ממוצע רגיל.
 • פער פריצה מתרחש כאשר פערי המחירים מעל אזור תמיכה או התנגדות, כמו אלה שנקבעו במהלך טווח המסחר. כאשר המחיר פורץ מטווח מסחר מבוסס היטב דרך פער, זהו פער מתנתק. פער ניתוק יכול להתרחש גם מתוך סוג אחר של דפוס תרשים, כגון משולש, טריז, כוס וידית, תחתית מעוגלת או חלק עליון, או דפוס ראש וכתפיים.
 • פער בורח, הנראה בדרך כלל בתרשימים, מתרחש כאשר פעילות המסחר מדלגת על נקודות מחיר עוקבות, בדרך כלל מונעות מעניין רב של משקיעים. במילים אחרות, לא היה מסחר, המוגדר כחילופי בעלות בנייר ערך, בין נקודת המחיר שבה החל הפער הנמלט למקום בו הסתיים.
 • פער מיצוי הוא איתות טכני המסומן על ידי הפסקת מחירים נמוכה יותר (בדרך כלל בתרשים יומי) המתרחשת לאחר עלייה מהירה במחיר המניה במשך מספר שבועות לפני כן. אות זה משקף מעבר משמעותי מפעילות קניה למכירה, שבדרך כלל עולה בקנה אחד עם ירידה בביקוש למניה. המשמעות של האות היא שמגמת עלייה עשויה להסתיים בקרוב.
 • לכל סוג של פער יש השלכות מסוימות על הסוחרים. לדוגמה, פערי היפוך או פריצה מלווים בדרך כלל בעלייה חדה בנפח המסחר, בעוד פערים נפוצים ובורחים אינם. בנוסף, רוב הפערים מתרחשים עקב חדשות, או אירוע כמו רווחים או שדרוג/שדרוג לאחור של אנליסט.

  פערים נפוצים מתרחשים באופן קבוע יותר ולא תמיד צריך סיבה להתרחש. כמו כן, פערים נפוצים נוטים להתמלא, בעוד ששני הפערים האחרים עשויים לאותת על היפוך או המשך של מגמה.

  דוגמה לפער

  בדוגמה ההיסטורית למטה, פערי המניות של Amazon.com Inc. (AMZN) עלו ב-27 באוקטובר 2017, ועלו בחדות מהימים הקודמים בסגירה לאחר חודשים של איחוד צדדי. העלייה של המניה מלווה בעלייה מסיבית בנפח, המאשרת פער מתנתק. זוהי תחילתה של מגמה חדשה בעלייה במניית אמזון, שממשיכה לעלות מ-985 דולר ל-2,050 דולר עד ספטמבר 2018.

  בדוגמה הבאה, הגרף של Alphabet Inc. (GOOGL) מציג פער בורח. מניית אלפבית כבר עלתה באפריל 2017 כאשר היא עלתה בפער חד, והמשיכה במגמת העלייה הקודמת שלה.

  מגבלות של פערים

  יש מגבלות למרות שקל לזהות פערים. הפגם הבולט הוא היכולת של האדם לזהות את סוגי הפערים השונים המתרחשים. אם פער מתפרש בצורה לא נכונה, זו עלולה להיות טעות הרת אסון שגורמת לאדם להחמיץ הזדמנות לקנות או למכור נייר ערך, מה שעלול להכביד על הרווחים וההפסדים של האדם.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן