מהו תאריך ההקלטה ולמה הוא חשוב בנוסף דוגמה

מהו תאריך ההקלטה?

מהו תאריך ההקלטה? תאריך הרישום, או תאריך הרישום, הוא תאריך הפסקה שנקבע על ידי חברה על מנת לקבוע אילו בעלי מניות זכאים לקבל חלוקת דיבידנדים. קביעת תאריך רישום נדרשת כדי לברר מי הם בדיוק בעלי המניות של החברה נכון לאותו תאריך, שכן בעלי המניות של מניה נסחרת באופן פעיל משתנים ללא הרף. בעלי המניות הרשומים נכון לתאריך הרישום יהיו זכאים לקבל את הדיבידנד או החלוקה, עליהם הכריזה החברה.

post-image-3

מהו תאריך ההקלטה? – נקודות מרכזיות

מהו תאריך ההקלטה?

 • תאריך הרישום הוא תאריך הפסקה המשמש לקביעה אילו בעלי מניות זכאים לדיבידנד תאגידי.
 • תאריך הרישום יהיה בדרך כלל היום שלאחר תאריך האקס-דיבידנד, שהוא תאריך המסחר בו (ואחריו) שבו הדיבידנד אינו חייב לקונה חדש של המניה.
 • כדי להיות זכאי לדיבידנד, עליך לקנות את המניה לפחות שני ימי עסקים לפני תאריך הרישום.
 • הבנת תאריך הרשומה

  מהו תאריך ההקלטה?תאריך הרשומה חשוב בגלל הקשר שלו לתאריך מפתח אחר, תאריך האקס-דיבידנד. במועד האקס-דיבידנד ולאחריו, רוכש המניה לא יקבל את הדיבידנד כפי שהמוכר זכאי לו. תאריך התיעוד של חברה הוא מושג מפתח שיש להבין לפני קנייה ומכירה של מניות דיבידנד. ההגדרה המדויקת של תאריך רישום עשויה להשתנות מעט בין מדינות, כגון בין הבורסה לניירות ערך בלונדון (LSE) לבין הבורסה של ניו יורק (NYSE).

  תאריך הדיבידנד האקס נקבע בדיוק יום עסקים אחד לפני תאריך רישום הדיבידנד. הסיבה לכך היא שיטת ההסדר T+2 המשמשת כיום בצפון אמריקה, לפיה מניות נסחרות שני ימי עסקים לאחר ביצוע העסקה. לפיכך, אם משקיע יקנה מניה יום עסקים אחד לפני תאריך הרישום שלה, המסחר שלו יסתיים רק ביום שאחרי תאריך הרישום. לפיכך הם לא יהיו בעלי מניות רשום עבור קבלת הדיבידנד.

  יש לציין כי חלים כללים שונים אם הדיבידנד הוא 25% או יותר משווי נייר הערך, וזה די נדיר. במקרה זה, הרשות לפיקוח על התעשייה הפיננסית (FINRA) מציינת כי תאריך האקס הוא יום העסקים הראשון לאחר תאריך התשלום.

  דוגמה לתאריך שיא

  נניח שהחברה אלפא הכריזה על דיבידנד בסך $1, שישולם ב-1 במאי, לבעלי המניות הרשומים החל מ-10 באפריל. לכן תאריך הרישום הוא 10 באפריל ותאריך הדיבידנד לשעבר הוא יום עסקים אחד לפני תאריך הרישום, או 9 באפריל ( אם 9-10 באפריל נופל באמצע השבוע ללא חגים).

  אם סם רוצה לקבל דיבידנד בסך 1 דולר לכל מניית אלפא, עליהם לקנות את המניה לפני תאריך הדיבידנד לשעבר שלה. אם הם יקנו את מניות אלפא ב-8 באפריל, הסחר שלהם יסדיר ב-10 באפריל; מכיוון שהם בעלי מניות רשום נכון ל-10 באפריל, הם יקבלו את הדיבידנד. אבל אם הם ימתינו יום אחד וירכשו מניות אלפא ב-9 באפריל, שהוא תאריך האקס-דיבידנד, הסחר שלהם יסתיים רק ב-11 באפריל. הם לא יקבלו את הדיבידנד במקרה זה מכיוון שהם לא היו בעלי מניות של Alpha as של תאריך השיא ב-10 באפריל.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן