מסד רישום לאומי (nrd)

מהו מאגר הרישום הלאומי?

מהו מאגר הרישום הלאומי? מסד הנתונים הלאומי לרישום (NRD) הוא מסד נתונים קנדי ​​שהושק ב-2003 כדי להחליף את מערכת הטפסים המקורית בנייר. היא מאפשרת לסוחרי ניירות ערך ויועצי השקעות להגיש טפסי רישום באופן אלקטרוני.

post-image-3

מהו מאגר הרישום הלאומי? – הבנת מאגר הרישום הלאומי (NRD)

מהו מאגר הרישום הלאומי?ה-NRD מגביר את היעילות של תיוק ושיתוף מידע בין רגולטורי אבטחה מחוזיים. דוגמאות לפריטים שיש להגיש כוללים שינוי במידע של חברה חברה וסיום של יועץ השקעות.

אדם או חברה שסוחרים או מחתמים בניירות ערך, או מספקים ייעוץ השקעות, חייבים להירשם מדי שנה אצל רגולטור ניירות ערך פרובינציאלי אחד או יותר. המטרה היא להגן על ציבור המשקיעים על ידי הבטחה שרק אנשים וחברות מוסמכים ובעלי מוניטין מקבלים רישיון. ה-NRD בוצע ביוזמת מנהלי ניירות הערך הקנדיים (CSA) וארגון הרגולציה של תעשיית ההשקעות של קנדה (IIROC). ה-CSA מורכב מרגולטורים על ניירות ערך מכל מחוז וטריטוריה.

באתר CSA, משקיעים יכולים לחפש חברה או אדם פרטי כדי לבדוק אם הם רשומים לפני שהם משקיעים. ל-NRD יש שני אתרי אינטרנט; אתר המידע של NRD, המכיל מידע לציבור, ומסד הנתונים הלאומיים לרישום לשימוש על ידי נציגים מורשים.

מדוע הוקם ה-NRD

הרגולטורים על ניירות ערך הכירו בכך שניתן לשפר באופן דרסטי את תהליך הרישום על ידי הכנסת מערכת אלקטרונית שתחליף את המערכת הקיימת מבוססת נייר. מערכת רישום לאומית מבוססת אינטרנט יכולה לעזור ל-CSA להשיג את היעדים ארוכי הטווח שלה של הקלת הנטל הרגולטורי על משתתפי שוק ההון והרמוניה של תקנות ניירות ערך בתחומי שיפוט.

מחקר שהוזמן על ידי ה-CSA ב-2001 העריך שהיתרונות הכלכליים הכוללים של NRD לתעשיית השירותים הפיננסיים הקנדיים יהיו 85 מיליון דולר על פני תקופה של חמש שנים.

היתרונות הצפויים של ה-NRD

המחקר גם מצא שרוב הרווחים ימומשו כתוצאה משיפורי התייעלות. לדוגמה, תהליך הרישום יספק הטבות כספיות לחברות, יוריד את עלויות העבודה ויחסוך זמן. חברות גדולות קיוו להרוויח יותר מ-50% מההטבות הצפויות של 85 מיליון דולר, וחברות קטנות קיוו להרוויח על בסיס נרשם במידה רבה יותר מאשר חברות גדולות. חברות קטנות ציפו להטבות בשווי של 2,200 דולר לכל רושם לעומת 264 דולר לכל רושם פירמה גדולה.

רישום עם NRD

כדי להירשם ב-NRD, חברות חייבות לשלם עמלה כשהן נרשמות לראשונה. חברות ואנשים פרטיים חייבים גם לשלם עמלה אם הם נרשמים בתחום שיפוט נוסף או רוצים להפעיל מחדש את הרישום. העמלה היא $75 עבור כל טופס 33-109F4, אותו יש להגיש עבור כל אדם או חברה המבקשים רישום ו-$20.50 עבור כל טופס 33-109F4, אותו יש להגיש עבור כל אדם המבקש רישום בכל אזור שיפוט נוסף.

tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תבדוק גם את זה
Close
Back to top button
דילוג לתוכן