אזור ההתנגדות

מהו אזור ההתנגדות?

מהו אזור ההתנגדות? אזור ההתנגדות הוא הטווח העליון של מחיר המניה שמראה עמידות במחיר, כאשר הטווח התחתון הוא רמות התמיכה שלה. הבנת אזורי מחיר המניה מאפשרת למשקיעים לקנות ולמכור מניות כדי למקסם את הרווחים שלהם בטווח הקצר. לכן זה עשוי להיות מנוגד לאזור התמיכה. אזור ההתנגדות הוא מושג חשוב בניתוח טכני. אנליסטים טכניים מחפשים סימנים לכך שמחיר מניה נע באזור ההתנגדות ומקים רמות תמיכה והתנגדות חדשות.

post-image-3

מהו אזור ההתנגדות? – אזור ההתנגדות הוא מושג חשוב בניתוח טכני. אנליסטים טכניים מחפשים סימנים לכך שמחיר מניה נע באזור ההתנגדות ומקים רמות תמיכה והתנגדות חדשות.

מהו אזור ההתנגדות? – נקודות מרכזיות

מהו אזור ההתנגדות?

 • אזור התנגדות הוא טווח המחירים המושג כאשר מחיר נייר ערך עולה לשיא צפוי בטווח הקרוב, המכונה רמת תמיכה.
 • אזור התנגדות הוא גבול עליון שהמניה לא פרצה קודם לכן, והוא הטווח ההפוך לאזור התמיכה.
 • אזור של התנגדות מספק אזורים בסבירות גבוהה שבהם עלול להתרחש היפוך או המשך של מגמת עלייה.
 • פירוק אזורי התנגדות

  רוב הסוחרים היום קונים ומוכרים מתוך אמונה שאזורי תמיכה והתנגדות שומרים על עצמם לפרקי זמן ממושכים. ההיגיון הזה עוקב אחר כללי ההיצע והביקוש הבסיסיים. ככל שנרכשות יותר מניות ברמת התמיכה הנמוכה יותר המחיר מתחיל לעלות במגמת עלייה עד שהוא פוגש את אזור ההתנגדות והמכירה שולחת את המחיר בחזרה למטה.

  מהו אזור ההתנגדות?כמו במקרה של כל ניתוח טכני, ישנם זמנים מרכזיים שבהם אזור ההתנגדות ורמות התמיכה של המניה יוגדר מחדש על ידי אירועים חיצוניים, וזו הסיבה שסוחרים טכניים מנוסים מסתמכים על מספר גרפים כאשר מנסים לחזות מהלכי מחיר עתידיים. מהלך באזור ההתנגדות עשוי להיות מאושר על גבי תרשים כהזדמנות פריצה חדשה ללקיחת פוזיציה ארוכה במניה שנסחרה בעבר אך ורק ברמות התמיכה וההתנגדות.

  לעתים קרובות פריצה זו מתרחשת עקב שינויים מהותיים בביצועי החברה, כגון השקת מוצר חדש או חדשות על רווחים בנתח השוק ושיפור במזומן בהישג יד.

  אזור ההתנגדות.

  שימוש בקווי מגמה לסימון אזורים

  מהו אזור ההתנגדות?אזורי תמיכה והתנגדות מנוצלים על ידי אנליסטים טכניים כדי לחקור את מחירי העבר ולחזות מהלכי שוק עתידיים. ניתן לצייר אזורים אלה באמצעות כלי ניתוח טכניים פשוטים, כמו קווים אופקיים או קווי מגמה למעלה/למטה, או על ידי יישום אינדיקטורים מתקדמים יותר, כגון תיקון פיבונאצי. פסיכולוגיית השוק ממלאת תפקיד מרכזי בתנועת המחיר של מכשיר נתון שכן סוחרים ומשקיעים זוכרים את העבר, מגיבים לתנאים משתנים וצופים תנועות שוק עתידיות.

  קווי מגמה שימושיים בציור תמונה מלאה יותר של תנועת המניה לאורך זמן. בתוך כל מהלך משמעותי של מחיר למעלה או למטה יהיו זמנים שבהם מגיעים לרמות ומחיר המניה יסחף הצידה. דוגמה לרמה המתרחשת במהלך מהלך כולל של מחירים כלפי מעלה נראית בשוק שוורי כאשר משקיעים מחפשים לנעול עליות במניות רבות. הסיכון כאן הוא שהם יחמיצו מהלך מתמשך משמעותי כלפי מעלה מתוך מחשבה שהרמה היא תחילתו של עוד מהלך מטה, כאשר למעשה זו רק מנוחה בדרך לשיאים חדשים.

  שימוש בקווי מגמה יכול לעזור למשקיעים לראות את המגמות ארוכות הטווח בתרשים כך שהם לא קובעים את האסטרטגיה שלהם רק על סמך תנועות לטווח הקצר.

  אזור ההתנגדות ואינדיקטורים טכניים אחרים

  משקיעים טכניים מסתמכים על מספר אינדיקטורים שיעזרו להם לקבל החלטות מושכלות. בנוסף לאזור ההתנגדות, סוחרים עוקבים אחר ממוצעים נעים (MAs), ניתוח פמוטים ונפח מלאי יומי כדי לעזור לחזות את המהלכים הבאים למעלה או למטה.

  סוחרים מחפשים אישור בטבלה כדי לזהות מתי מתפרצת במונחים של הגדרת רמות התנגדות ותמיכה חדשות. נפח הוא אינדיקטור מצוין לעניין במניה וככל שהנפח גדל, כך עולה הסבירות ש שיא או נמוך חדש יהיו מְבוּסָס.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן