הגדרת אזור התמיכה

מהו אזור תמיכה?

מהו אזור תמיכה? אזור תמיכה מתייחס לאזור מחיר אליו מגיעים כאשר מחיר נייר ערך ירד לשפל חזוי, המכונה רמת תמיכה.

post-image-3

מהו אזור תמיכה? – נקודות מרכזיות

מהו אזור תמיכה?

 • אזור תמיכה הוא כאשר מחיר נייר ערך יורד לשפל חזוי, המכונה רמת תמיכה.
 • אזור תמיכה הוא גבול תחתון שהמניה לא פרצה קודם לכן.
 • אזור תמיכה מספק אזורי סבירות גבוהה שבהם עלול להתרחש היפוך או המשך של המגמה.
 • הבנת אזור תמיכה

  אזור תמיכה מראה בדרך כלל אזור של ירידות מחירים שהנייר לא עבר בקלות מתחתיו בעבר. אזור התמיכה מתרחש בדרך כלל סביב קו מגמת תמיכה. למרות שזו יכולה להיות נקודה סופית בתרשים טכני, מסחר מתמשך בנייר ערך שומר על דינמי המחירים של קו המגמה של התמיכה.

  סוחרים משתמשים בדרך כלל בניתוח טכני כדי לזהות אזור תמיכה. אזור התמיכה בתרשים מראה גבול תחתון שהמניה לא פרצה בעבר. ברמת התמיכה, ההיצע גובר על הביקוש והנפח בדרך כלל נמוך.

  אזור תמיכה יכול לספק אזורים רווחיים לסוחרים. אזורים דומים של התנגדות, אזורים אלה מהווים הזדמנות להיפוך. ככזה, סוחרים יכולים להשתמש במגוון דפוסי ניתוח טכניים שונים כדי לזהות אזורים אלה להזדמנויות מסחר רווחיות.

  ערוצי מעטפה הם טכניקת גרפים פופולרית המאפשרת לסוחר לצייר גבולות תמיכה והתנגדות מתמשכים סביב מחיר הנעה של נייר ערך. הכלי TheBollinger Band® הוא אחד מערוצי המעטפות הנפוצים ביותר בשימוש סוחרים. אינדיקטור זה מצייר קווי מגמה של תמיכה והתנגדות שתי סטיות תקן מעל ומתחת לממוצע הנע של מחיר ניירות ערך. ערוצי מעטפת פופולריים אחרים המשלבים גבולות תמיכה והתנגדות כוללים את ערוצי Keltner ו-Donchian Channels.

  סוחרים יכולים גם להשתמש בקווי מגמה לטווח קצר יותר כדי לצייר ערוצים הדוקים יותר ברמת נייר ערך וברמת שפל. ערוצים אלו ידועים בתור ערוצים עולים, יורדים או אופקיים ויכולים לסייע בזיהוי אזור תמיכה.

  אזורי תמיכה יכולים להיות סובייקטיביים. הם יושבים סביב קו מגמה של תמיכה, אבל פעולת המחיר בתחום זה עלולה להיות הפכפכה. מנגנוני תמחור שוק ושימוש בטכניקות תרשימים דומות על ידי סוחרים אחרים יכולים להפוך את המסחר למקצת באזור תמיכה.

  כדי לזהות אינדיקטורים למסחר באזור התמיכה, יש כמה מערכות מוגדרות שסוחרים יכולים להשתמש בהם. אחד מהם הוא Fibonacci Retracement. מתודולוגיה זו בנויה סביב ערוצים עולים, יורדים והצדדים. הטכניקה מציירת פרמטרים לפי אחוזים, מ-0% בגבול התמיכה ועד 100% בגבול ההתנגדות. קווי ביניים המצוירים דרך דפוס התרשים זמינים כדי לעזור לסוחר לזהות טוב יותר אזורי מסחר.

  תוכנת תרשימים לניתוח טכני מתקדם יכולה גם לעזור לסוחר לצייר אזורי תמיכה על תרשים פמוט ניתוח טכני. תוכנות אלו כוללות בדרך כלל אזורי תמיכה והתנגדות עם ערכות צבעים משתנות כדי לייצג את עוצמת אותות התמיכה. סוחרים יכולים בדרך כלל להתאים אישית את הפרמטרים לתמיכה בתוכנת התרשימים בהתבסס על העדפותיהם.

  סוחרים בדרך כלל עוקבים מקרוב אחר פעילות אזור התמיכה מכיוון שהיא יכולה להיות רווחית לזיהוי צדדים שונים או חסרונות נוספים. אם סוחר מאמין שמחיר נייר ערך יתאושש מאזור התמיכה, אז האזור יכול להיות מקום טוב לקנות בו כדי ליהנות מעליות מחירים. אם הסוחר יגלה שנראה שהמחיר ימשיך במגמת הירידה שלו, אז מכירה או עמדות מכירה קצרות תהיה דרך הפעולה הרווחית ביותר.

  אזור תמיכה לדוגמה

  הוספת שני קווי מגמה אופקיים לתרשים Campbell Soup Company (CPB) למטה מציגה אזור ברור של תמיכה בין $26.50 ל-$27.50. שני קווי המגמה מחברים בין פסגות ושפל משמעותיות במהלך שנים עשר החודשים האחרונים של פעולת מחיר. סוחרים יכולים לצפות באזור התמיכה עבור היפוך פוטנציאלי או לחפש פירוט שמעיד על המשך שלילי. בכל מקרה, אזור התמיכה מספק אזור הסתברות גבוה יותר ממנו ניתן לסחור, בשל רמת העניין המוגברת באזור זה מצד משתתפים בשוק.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן