מדד זרימת הכסף - הגדרה ושימושים של mfi

מהו מדד זרימת הכסף (MFI)?

מהו מדד זרימת הכסף (MFI)? מדד זרימת הכסף (MFI) הוא סילטור טכני שמשתמש בנתוני מחירים ונפחים לזיהוי איתותים של קניית יתר או מכר יתר בנכס. זה יכול לשמש גם כדי לזהות הבדלים אשר מזהירים על שינוי מגמה במחיר. המתנד נע בין 0 ל-100. שלא כמו מתנדים קונבנציונליים כמו מדד החוזק היחסי (RSI), מדד זרימת הכסף משלב גם נתוני מחיר וגם נתוני נפח, בניגוד למחיר בלבד. מסיבה זו, חלק מהאנליסטים מכנים את MFI RSI משוקלל הנפח.

post-image-3

מהו מדד זרימת הכסף (MFI)? – שלא כמו מתנדים קונבנציונליים כמו מדד החוזק היחסי (RSI), מדד זרימת הכסף משלב גם נתוני מחיר וגם נתוני נפח, בניגוד למחיר בלבד. מסיבה זו, חלק מהאנליסטים מכנים את MFI RSI משוקלל הנפח.

מהו מדד זרימת הכסף (MFI)? – נקודות מרכזיות

מהו מדד זרימת הכסף (MFI)?

 • מדד זרימת הכסף (MFI) הוא אינדיקטור טכני שיוצר אותות של קניית יתר או מכירת יתר תוך שימוש הן במחירים והן בנתוני נפח.
 • קריאת MFI מעל 80 נחשבת לקניית יתר וקריאת MFI מתחת ל-20 נחשבת למכירת יתר, אם כי רמות של 90 ו-10 משמשות גם כסף.
 • הבדל בין האינדיקטור למחיר ראוי לציון. לדוגמה, אם המחוון עולה בזמן שהמחיר יורד או קבוע, המחיר יכול להתחיל לעלות.
 • מה אומר לך מדד זרימת הכסף?

  אחת הדרכים העיקריות להשתמש במדד זרימת הכסף היא כאשר יש סתירה. סטייה היא כאשר המתנד נע בכיוון ההפוך למחיר. זהו אות למהפך פוטנציאלי במגמת המחירים הרווחת.

  מהו מדד זרימת הכסף (MFI)?לדוגמה, מדד זרימת כסף גבוה מאוד שמתחיל לרדת מתחת לקריאה של 80 בזמן שהנייר הבסיסי ממשיך לטפס הוא איתות להיפוך מחירים כלפי הצד השלילי. לעומת זאת, קריאת MFI נמוכה מאוד שמטפסת מעל קריאה של 20 בזמן שהנייר הבסיסי ממשיך להימכר היא איתות להיפוך מחירים כלפי מעלה.

  סוחרים גם צופים בפערים גדולים יותר באמצעות גלים מרובים במחיר וב-MFI. לדוגמה, מניה מגיעה לשיא של 10$, נסוגה חזרה ל-8$ ואז עולה ל-12$. המחיר הגיע לשני שיאים רצופים, ב-10 ו-12 דולר. אם MFI עושה עלייה נמוכה יותר כאשר המחיר מגיע ל-$12, האינדיקטור אינו מאשר את השיא החדש. זה יכול לבשר על ירידה במחיר.

  רמות קניית יתר ומכירת יתר משמשות גם לאותת הזדמנויות מסחר אפשריות. מהלכים מתחת ל-10 ומעל ל-90 הם נדירים. סוחרים צופים שה-MFI יחזור מעל 10 כדי לאותת לצד המסחר, ויירד מתחת ל-90 כדי לאותת על ashorttrade.

  מהלכים אחרים מחוץ לטריטוריה של קניית יתר או מכירת יתר יכולים גם הם להיות שימושיים. לדוגמה, כאשר נכס נמצא במגמת עלייה, ירידה מתחת ל-20 (או אפילו 30) ולאחר מכן עלייה חזרה מעליו יכולים להצביע על נסיגה ומגמת עליית המחירים מתחדשת. אותו דבר לגבי מגמת ירידה. עלייה לטווח קצר יכולה לדחוף את ה-MFI ל-70 או 80, אבל כאשר הוא יורד למטה זה יכול להיות הזמן להיכנס למסחר קצר כהכנה לירידה נוספת.

  ההבדל בין מדד זרימת הכסף למדד החוזק היחסי (RSI)

  ה-MFI וה-RSI קשורים קשר הדוק מאוד. ההבדל העיקרי הוא ש-MFI משלב נפח, בעוד שה-RSI לא. התומכים בניתוח נפח מאמינים שזהו אינדיקטור מוביל. לכן, הם גם מאמינים ש-MFI יספק אותות, ויזהיר מפני היפוכים אפשריים, בצורה יותר בזמן מאשר ה-RSI. אינדיקטור אחד אינו טוב יותר מהשני, הם פשוט משלבים אלמנטים שונים ולכן יספקו אותות בזמנים שונים.

  מגבלות של מדד זרימת הכסף

  ה-MFI מסוגל להפיק אותות כוזבים. זה כאשר המחוון עושה משהו שמצביע על הזדמנות מסחר טובה קיימת, אבל אז המחיר לא זז כצפוי וכתוצאה מכך מסחר מפסיד. ייתכן שהסטה לא תגרום להיפוך מחירים, למשל.

  המחוון עלול גם לא להזהיר מפני משהו חשוב. לדוגמה, בעוד שסטייה עשויה לגרום להיפוך מחיר חלק מהזמן, סטייה לא תהיה קיימת עבור כל היפוכי המחיר. בשל כך, מומלץ לסוחרים להשתמש בצורות אחרות של ניתוח ובקרת סיכונים ולא להסתמך רק על אינדיקטור אחד.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן