מה זה מקדם איך זה עובד וביקורת על יזמים

מה זה מקדם?

מה זה מקדם? מקדם מניות הוא אדם או ארגון שעוזר לגייס כסף עבור פעילות השקעה כלשהי. מקדמי מניות עשויים לגייס כסף עבור חברה על ידי הצעת כלי השקעה מלבד מניות ואגרות חוב מסורתיות, כגון שותפויות מוגבלות ופעילויות השקעה ישירה. לעתים קרובות, מקדמים מקבלים שכר במניות החברה, או שהם מקבלים אחוז מההון שגויס.

post-image-3

מה זה מקדם? – נקודות מרכזיות

 • מקדם הוא אדם או ארגון שעוזר לגייס כסף עבור פעילות השקעה כלשהי.
 • מה זה מקדם?

 • יזמים מרבים להציע מניות פרוטות, תחום שבו הבטחות שווא ומצג שווא של החברה או הסיכויים שלה הפכו לדבר שבשגרה.
 • יזמים יכולים להיות גם כותבים שסוקרים או כותבים על חברה תמורת פיצוי, מה שעלול להוביל לניתוחים מוטים.
 • יזמים אינם צריכים להיות בעלי רישיון או כישורים מסוימים.
 • קידום מניות אינו בלתי חוקי כל עוד מידע הפיצוי נחשף.
 • איך מקדם עובד

  מקדמי השקעות מביאים מידע על השקעה מוגדרת לתשומת לבם של משקיעים פוטנציאליים. הם עשויים לכוון למשקיעים מקומיים או זרים בהתאם להשקעה המדוברת. המטרה היא לאתר הון שאולי הושקע במקום אחר על סמך הידע המצומצם הקיים לגבי הזדמנות ההשקעה המקודמת.

  סוגי יזמים

  מקדם מניות פני

  השימוש במקדמי מניות נפוץ למדי בשוק המניות של פני. פעילות קידום יכולה לכלול המלצות חיוביות או מידע אחר המסופק בחינם דרך אתר אינטרנט או ניוזלטר, כמו גם ניסיונות מכירה אישיים יותר.

  על ידי הגברת ההתרגשות סביב ההשקעה המסוימת, סביר להניח שהביקוש למניות יגדל, וידחף את מחיר המניה. זה מייצר הכנסה נוספת לעסק בכך שהוא מאפשר לבעלי מניות מסוימים הזדמנות למכור את מניותיהם במחיר גבוה יותר.

  מקדם סחר ממשלתי

  גופים ממשלתיים מסוימים, כמו מינהל הסחר הבינלאומי (ITA) – חלק ממשרד המסחר של ארה"ב – מסייעים לחברות אמריקאיות בבעיות הנוגעות לשווקים זרים. זה יכול לכלול סיוע בפעילויות קידום מכירות ונושאים סביב ייצוא סחורות.

  יזמים מזדמנים

  לקוחות של עסק יכולים להפוך ליזמים מזדמנים. אם ללקוח יש ניסיון טוב עם מוצר או שירות, לקוח זה עשוי לחלוק מידע זה עם לקוחות פוטנציאליים אחרים או משקיעים אחרים.

  ביקורת על היזמים

  מה זה מקדם?יזמים עלולים ליצור רושם מוטעה שהשקעה בהזדמנות המיוצגת צפויה להצליח יותר מאחרים, אפילו עד כדי טענה שהיא לא יכולה להיכשל. אותם סיכונים קיימים בהזדמנויות השקעה מקודמות כמו בכל סגנון השקעה דומה. מכיוון שההשקעות המקודמות על ידי יזמים בודדים או חברות קידום אינן רשומות באופן רשמי ברשות ניירות ערך (SEC), מקדמים מסוימים נקשרו למספר גבוה מדי של הונאות השקעות והתדיינות משפטית.

  לפיכך, לא כל פעילויות קידום המניות נחשבות חוקיות. לדוגמה, בשנת 2015, מקדם מניות, ג'ייסון ווין, והמנכ"ל (מנכ"ל) של החברה המקודמת, מרטין קאנטו מחברת Connect-a-Jet, נמצאו אשמים בהונאת ניירות ערך. הדבר היה קשור להונאה מכוונת של משקיעים פוטנציאליים באמצעות שימוש במידע כוזב במגוון פרסומות שהובילו להתעניינות מוגברת במניות החברה.

  סיכונים נוספים קיימים כאשר כותבים מסוימים מקבלים פיצוי על קידום השקעה מסוימת. במצבים בהם אדם מקבל פיצוי על מנת לסקור מניה מסוימת, יש חשש שהמידע הנמסר הוא מוטה וחיובי יותר לגבי ההשקעה ממה שמתאים.

  מקדם מניות מול סוכן מניות

  מקדמי מניות אינם נדרשים להיות בעלי רישיון או אישורים לימודיים. ברוקרים, לעומת זאת, דורשים לפחות תואר ראשון וחייבים להיות בעלי רישיון. כדי לקבל רישיון, ברוקרים חייבים לעבור סדרה של בחינות המנוהלות על ידי הרשות לפיקוח על התעשייה הפיננסית (FINRA).

  חברות מניות פני מפוקחות פחות מהחברות הגדולות, והן נסחרות בתדירות נמוכה יותר, מה שמעודד מניפולציות בשוק. ה-SEC ומשרד המשפטים חוקרים ומעמידים לדין מקדמי מניות בגין הפרות פליליות ואזרחיות מדי שנה.

  שאלות נפוצות של מקדם

  מה מגדיר מקדם?

  מקדם הוא אדם או ארגון שעוזר לגייס כסף עבור פעילות השקעה כלשהי, כגון מניות פרוטה.

  מה תפקידו של היזם?

  מקדמי מניות הם אנשים או חברות שנשכרו כדי ליצור באזז תקשורתי ולהגדיל את הביקוש למניה. מקדמי השקעות מביאים מידע על השקעה מוגדרת לתשומת לבם של משקיעים פוטנציאליים. זה מנפח באופן מלאכותי את מחיר המניה, והחברה מרוויחה הון.

  מהי דוגמה למקדם?

  דוגמה למקדם היא מקדם מניות פרוטה. מקדם מסוג זה עשוי לעסוק בפעילויות "שאיבה והשלכה". כאן, מקדם עשוי לדרבן מסע רכישה של מניה על ידי רכישת החזקה עצומה בעצמם, מה שמרמז שהמניה צפויה לגדול. לאחר מכן, כשמחירי המניות מגיעים לשיא, מקדם המניות יזרוק או ימכור מחדש את המניות שלו, מה שדוחף את השוק. רוכשי מניות האגורה עומדים להפסיד סכומי עתק באמצעות מכירה חוזרת בשוק המשני.

  האם קידום מניות אינו חוקי?

  קידום מניה אינו בלתי חוקי כל עוד מתקיימים הגילויים הנדרשים. סעיף 17(ב) לחוק ניירות ערך מחייב מקדמים לחשוף את העובדה שהם מקבלים פיצוי ולציין את סוג הפיצוי וסכום הפיצויים. עם זאת, מקדמים לרוב אינם אמת לגבי גובה הפיצוי.

  איך מקדמי מניות מקבלים תשלום?

  היזמים מקבלים שכר במניות החברה, או שהם מקבלים אחוז מההון שגויס.

  סיכום ומסקנות

  שלא כמו ברוקרים שחייבים להיות בעלי רישיון מ-FINRA, מקדמי מניות אינם נדרשים להיות בעלי רישיון או אישורים לימודיים. לכן, המידע המסופק על ידי היזמים עשוי לשמש רק כדי לגייס כסף עבור פעילות השקעה כלשהי, ולא סביר שישקף פרספקטיבה מאוזנת. על המשקיעים לשים לב למי משלם למקדם על מאמציהם ולערוך מחקר ובדיקת נאותות משלהם לפני השקעה.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן