מניותשוק ההון

מהן מניות ליבה? (Core Stocks)

אחזקות הליבה הן ההשקעות המרכזיות של תיק ארוך טווח. בבניית הפורטפוליו שלך, חשוב כי אחזקות הליבה יהיו בעלות היסטוריה של שירות אמין ותשואות עקביות.

אסטרטגיה נפוצה בה משתמשים המשקיעים היא להחזיק נכס העוקב אחר השוק הכללי לאורך זמן, כגון קרן מדד S&P 500. לאחר מכן הם יגדילו נכס זה עם מניות ספציפיות או קרנות הנסחרות בבורסה (ETF) כדי ליצור הזדמנויות להשיג תשואות מותאמות יותר לסיכון.

השקעות משניות אלה נקראות אחזקות לוויניות או לא ליבה. הם מתמקדים במניות צמיחה או במגזרים ספציפיים בשוק שעומדים על ביצועים טובים יותר. ברגע שמשקיע בנה אחזקת ליבה חזקה לתיק ההשקעות שלהם, יש להם יותר גמישות לקחת סיכון בתחומים אחרים בתיק שלו.

נקודות מפתח

  • אחזקות הליבה הן ההשקעות המרכזיות של תיק ארוך טווח ולכן חיוני שיהיה להן היסטוריה של שירות אמין ותשואות עקביות.
  • קרן הנסחרת בבורסה (ETF) העוקבת אחר קרן אינדקס או קבוצת מניות של blue-chip הן דוגמאות לאחזקות הליבה.
  • אחזקות הליבה אינן מהוות את מלוא התיק, הם מוחזקים בדרך כלל לצד השקעות משניות המכוונות לתחום או קבוצת ענף ספציפית.

כיצד עובדים אחזקות הליבה

אחזקות הליבה בתיק מגוון היטב נוטות לעלות על ביצועי תיק המורכב כולו ממניות צמיחה. תיק בעל אחזקות ליבה עקביות ואמינות ייהנה מצמיחה יציבה במגזרים בטוחים יותר במשק, תוך ניצול הזדמנויות צמיחה בהשקעות שאינן ליבות.

כשאתה בונה תיק ארוך טווח עם אחזקות ליבה, קל יותר לפקח ולאזן מחדש כי הוא מכיל רק כמה השקעות. יתר על כן, עם אסטרטגיה מסוג זה, משקיעים יכולים לצפות לתנודתיות פחותה ולתקלות בהשוואה לתיק מנוהל באופן פעיל. זה יכול לעזור להגביל את ההשפעות השליליות של מיסים ועמלות מסחר על התשואות.

השקעות החזקת ליבה אופייניות

אחזקות הליבה מורכבות לרוב מקרנות מדד כמו Dow 30 ו- S&P 500. ישנן גם כמה מניות בודדות שיכולות לעגן את הביצועים ארוכי הטווח של תיק. לדוגמה, אפל (AAPL), אמזון (AMZN) וגוגל (GOOGL) כל הביצועים היו טובים בעשור האחרון וצריכים להישאר תחרותיים בשנים הקרובות.

מאפיינים אחרים של אחזקות ליבה

אחזקות הליבה הן קריטיות לביצועים ארוכי הטווח של תיק המשקיע. לכן, נכסים המרכיבים את מרכיב אחזקות הליבה בתיק צריכים להציג מאפיינים מסוימים. לחברה יש רקורד של חלוקה מחדש של רווחים עודפים לבעלי המניות באמצעות רכישות חוזרות או תשלומי דיבידנד. על החברה לרשום צמיחה עקבית ברווחים בכל רבעון שעובר. לחברה יכול להיות גם נתח שוק גבוה, הכרה חזקה במותג, והיא תשאף אחר אפשרויות צמיחה עתידיות. לדוגמא, יתכן שהם מתכננים להציג מוצרים חדשים לשוק או להרחיב את שוקם. החלטות אלה מובילות לרוב להגדלת פוטנציאל הצמיחה ולהחזר מניות גדול יותר.

מניות קטנות רבות נחשבות למניות צמיחה. עם זאת, חברות גדולות יותר עשויות להיות גם חברות צמיחה.

מקורות נאסד"ק

נאסד"ק נפרדה רשמית מנאס"ד והחלה לפעול כחילופי ניירות ערך לאומיים בשנת 2006. בשנת 2007, היא שילבה עם קבוצת הבורסה הסקנדינבית OMX והפכה לקבוצת OMX של נאסד"ק, שהיא חברת הבורסה הגדולה בעולם, והפעילה 1 ל -10 מתוך עסקאות ניירות ערך בעולם.

מטה המטה בניו יורק, Nasdaq OMX מפעילה 25 שווקים – בעיקר מניות, כולל אופציות, רווח קבוע, נגזרים וסחורות – וכן מסלקה אחת וחמישה פיקדונות ניירות ערך מרכזיים בארה"ב ובאירופה. טכנולוגיית המסחר החדישה שלה משמשת 70 בורסות ב -50 מדינות. היא רשומה בנאסד"ק תחת הסמל NDAQ והיא חלק מ- S&P 500 מאז 2008.

מערכת המסחר הממוחשבת של נאסדאק תוכננה בתחילה כחלופה למערכת ה"מומחה "הלא יעילה, שהייתה המודל הרווח כמעט מאה שנה. האבולוציה המהירה של הטכנולוגיה הפכה את מודל המסחר האלקטרוני של Nasdaq לתקן לשווקים ברחבי העולם.

כמובילה בתחום הטכנולוגיה המסחרית מלכתחילה, זה היה ראוי רק שענקיות הטכנולוגיה העולמיות בחרו לרשום בנאסד"ק בראשית דרכן. מכיוון שתחום הטכנולוגיה הלך וגדל בשנות השמונים והתשעים, נאסד"ק הפך למוקד הזכויות הנפוץ ביותר בתחום זה. הטכנולוגיה ותנופת הדוט קום של סוף שנות התשעים מדגימים את עלייתו ונפילתו של תרכובת הנאסד"ק בתקופה זו. המדד חצה את רף 1,000 בפעם הראשונה ביולי 1995, זינק בשנים שלאחר מכן והגיע לשיא של למעלה מ -4,500 במרץ 2000, לפני שצנח כמעט 80% עד אוקטובר 2002 בתיקון שלאחר מכן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button