איגרות חוב

אג"ח Treasury Bills (T-Bills)

מהו אג"ח Treasury Bills (T-Bills)?

אג"ח Treasury Bills (T-Bills) הוא התחייבות חוב ממשלתית קצרת טווח בארה"ב המגובה על ידי משרד האוצר עם תקופת פרעון של שנה או פחות. שטרות אוצר נמכרים בדרך כלל בערכים של 1,000 דולר. עם זאת, חלקם יכולים להגיע לערך מרבי של 5 מיליון דולר בהצעות לא תחרותיות. ניירות ערך אלה נחשבים כהשקעה בסיכון נמוך ובטוח.

משרד האוצר מוכר חשבוניות T במהלך מכירות פומביות תוך שימוש בתהליך הצעות מחיר תחרותי ולא תחרותי. להצעות לא תחרותיות – המכונה גם מכרזים לא תחרותיים – יש מחיר המבוסס על הממוצע של כל ההצעות התחרותיות שהתקבלו.

השטרות נוטים להיות בעלי שווי נקי מוחשי גבוה.

נקודות מפתח

  • שטר אוצר (T-Bill) הוא התחייבות חוב לטווח קצר המגובה על ידי משרד האוצר האמריקני עם תקופת פרעון של שנה או פחות.
  • שטרות אוצר נמכרים בדרך כלל בערכים של 1,000 דולר בעוד שחלקם יכולים להגיע לערך מקסימלי של 5 מיליון דולר.
  • ככל שמועד הפדיון ארוך יותר, כך הריבית שתשלם שטר ה- T למשקיע תהיה גבוהה יותר.

הבנת Treasury Bills

ממשלת ארה"ב מנפיקה Treasury Bills למימון פרויקטים ציבוריים שונים, כמו הקמת בתי ספר וכבישים מהירים. כאשר משקיע רוכש שטר T-Bill, ממשלת ארה"ב כותבת למעשה סכום השקעה למשקיע. השטרות נחשבים להשקעה בטוחה ושמרנית מאחר שממשלת ארה"ב מגבה אותם.

הצעות החוק מתקבלות בדרך כלל עד למועד הפדיון. עם זאת, חלק מהמחזיקים עשויים לרצות לפדות לפני הפדיון ולממש את רווחי הריבית לטווח הקצר על ידי מכירת ההשקעה בשוק המשני.

פקיעת T-Bill

השטרות יכולים להגיע לפדיון של מספר ימים בלבד או עד 52 שבועות לכל היותר, אך הפדיון הנפוץ הוא 4, 8, 13, 26 ו -52 שבועות. ככל שמועד הפדיון ארוך יותר, כך הריבית גבוהה יותר תשולם למשקיע.

פדיונות של Treasury Bills

שטרות T-Bill מונפקים בהנחה מהערך הנקוב (המכונה גם הערך הנקוב) של השטר, כלומר מחיר הרכישה נמוך מערך הנקוב של השטר. לדוגמא, שטר של 1,000 דולר עשוי לעלות למשקיע 950 דולר לרכישת המוצר.

עם פקיעת השטר T-Bill משולם למשקיע את הערך הנקוב של השטר שקנו. אם סכום הערך הנקוב גדול ממחיר הרכישה, ההפרש הוא הריבית שנצברה עבור המשקיע. השטרות אינם משלמים תשלומי ריבית רגילים כמו באג"ח קופון, אך שטר זה כולל ריביות, המשתקפות בסכום שהוא משלם בעת הפירעון.

שיקולי מס בגין T-Bill

הכנסות הריבית מחשבונות פטורים ממס הכנסה ממלכתי ומקומי. עם זאת, הכנסות הריבית כפופות למס הכנסה פדרלי. משקיעים יכולים לגשת לחטיבת המחקר באתר TreasuryDirect למידע נוסף על מיסים

רכישת שטרות

שטרות T שהונפקו בעבר ניתן לקנות בשוק המשני באמצעות ברוקר. ניתן לרכוש שטרות חדשים של הצעות חוק במכירות פומביות שקיימה הממשלה באתר TreasuryDirect. שטרות שנרכשו במכירות פומביות מתומחרים באמצעות תהליך הצעת מחיר. הצעות מכונות כהצעות תחרותיות או לא תחרותיות . מציעים נוספים יכולים להיות מתמודדים עקיפים שקונים דרך בנק. המציעים נעים בין משקיעים פרטיים לבין קרנות גידור, בנקים וסוחרים ראשוניים.

הצעה תחרותית קובעת מחיר בהנחה מהערך הנקוב של שטר המס, ומאפשרת לך לציין את התשואה שאתה מעוניין לקבל ממח"מ. מכירות פומביות של הצעות מחיר לא תחרותיות מאפשרות למשקיעים להגיש הצעה לרכישת סכומי שטרות מוגדרים בדולר. תשואת המשקיעים מבוססת על מחיר המכירה הפומבית הממוצע מכל המציעים.

הצעות תחרותיות ניתנות באמצעות בנק מקומי או ברוקר מורשה. משקיעים בודדים יכולים להציע הצעות לא מתחרות באמצעות אתר TreasuryDirect. לאחר השלמתה, רכישת שטר החשבון משמשת הצהרה מהממשלה האומרת כי אתה חייב את הכסף שהשקעת, על פי תנאי ההצעה.

T-Bill יתרונות וחסרונות

שטרות האוצר הם אחת ההשקעות הבטוחות ביותר העומדות לרשות המשקיע. אך לבטיחות זו עלול להיות מחיר. שטרות T משלמים ריבית קבועה, שיכולה לספק הכנסה יציבה. עם זאת, אם שיעורי הריבית עולים, השטרות הקיימים נופלים לטובת היות ושיעוריהם פחות אטרקטיביים בהשוואה לשוק הכללי. כתוצאה מכך, לשטרות הריבית יש סיכון ריבית, כלומר קיים סיכון שמחזיקי האג"ח הקיימים עלולים להפסיד בשיעורים גבוהים יותר בעתיד.

אף על פי שטרות בסיכון ברירת מחדל אפסים, תשואותיהם בדרך כלל נמוכות יותר מאג"ח קונצרניות וכמה תעודות הפקדה. מאחר ושטרות האוצר אינם משלמים תשלומי ריבית תקופתיים, הם נמכרים במחיר מוזל לערך הנקוב של האג"ח. הרווח מתממש כאשר האג"ח פוקע, וזה ההפרש בין מחיר הרכישה לערך הנקוב.

עם זאת, אם הם נמכרים מוקדם, יכול להיות רווח או הפסד תלוי היכן נסחרים מחירי האג"ח בזמן המכירה. במילים אחרות, אם יימכר מוקדם, מחיר המכירה של שטר החשבון יכול להיות נמוך ממחיר הרכישה המקורי.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button