אינדיקטורים

מתנד Senkou Span B

מהו סנקו (מוביל) Span B?
Senkou Span B, המכונה גם Leading Span B, הוא אחד מחמישה מרכיבים של מחוון הענן Ichimoku. Span B פועל בשיתוף עם קו Senkou Span A ליצירת מבנה ענן המכונה "קומו". הענן מספק רמות תמיכה והתנגדות. הן Senkou Span A והן Span B מתוכננות 26 תקופות לעתיד, ומספקות הצצה לאן עשויה להיווצר תמיכה והתנגדות בהמשך.

Span A (קו ירוק בענן) Span B (קו אדום בענן)

נקודות מפתח

  • Senkou Span B יוצר ענן עם Senkou Span A. הוא נקרא ענן מכיוון שהשטח בין שתי הקווים צבוע כך שיהיה בולט יותר בתרשים.
  • הענן מציג אזורי תמיכה או התנגדות אפשריים. כשהמחיר מעל לענן, הקווים משמשים כתמיכה. כשהמחיר מתחת לענן, הקווים משמשים התנגדות.
  • סולם B המוביל משתמש רק בנתונים היסטוריים, אך הוא נקרא "מוביל" מכיוון שערכו נקבע 26 תקופות לעתיד.

הנוסחה של Senkou Span B (Leading Span B)

כיצד לחשב את Senkou (Leading) Span B

  • מצא את המחיר הגבוה במהלך 52 התקופות האחרונות.
  • מצא את המחיר הנמוך במהלך 52 התקופות האחרונות.
  • מוסיפים את התקופות הגבוהות והנמוכות יחד ואז מחלקים בשניים.
  • שרטט את הערך 26 תקופות לעתיד.
  • חזור על שלבים אחד עד ארבע כאשר כל תקופה מסתיימת.

מה אומר לך הסנקו (המוביל) ספאן B?

Senkou Span B ו- Senkou Span A יוצרים את היווצרות הענן במדד Ichimoku Kinko Hyo, הנקרא גם ענן Ichimoku. ענן Ichimoku כולל חמישה קווים שונים המספקים לסוחרים פיסות מידע שונות.

Senkou Span B נע לאט יותר מ- Senkou Span A, מכיוון ש- Span B מחושב באמצעות 52 תקופות של נתונים. Senkou Span A מחושב באמצעות 26 תקופות ותשע תקופות. הפחות תקופות בהן נעשה שימוש בספרל A פירושו שהמחוון יגיב מהר יותר לשינויי מחירים.

אם Senkou Span B נמצא בראש הענן, זה בדרך כלל נחשב לדובי. המחירים לטווח הקצר (טווח A) ירדו מתחת לאמצע המחירים לטווח ארוך יותר (טווח B). קווי Senkou Span מספקים את נקודת האמצע של טווח מחירים מכיוון שהם מחלקים את סכום הגבוה והנמוך בשניים.

כאשר Senkou Span A יוצר את החלק העליון של הענן, הוא נחשב לשורי, מכיוון שהמחיר לטווח הקצר (Span A) נע מעל למחיר האמצע לטווח הארוך (Span B).

קרוסאוברים מובילים מסוג A ו- Span B עשויים להצביע על שינוי מגמה. כאשר רווח A חוצה את רף B, הדבר עשוי להצביע על תחילת מגמת עלייה. כאשר A חוצה מתחת לסף B, ייתכן שמתחילה מגמת ירידה או תיקון.

כאשר המחיר גבוה מ- Senkou Span A ו/או Span B, חלק מהסוחרים רואים בהם תמיכה פוטנציאלית. אם המחיר יורד לקווים אלה, הוא עשוי לעלות מהם למעלה. כאשר המחיר נמצא מתחת לטווח A ו/או טווח B, קווים אלה נתפסים כמעניקים התנגדות או אזורים אפשריים למכירה או שורט.

Tenkan-Sen (בצבע אדום), Kijun-Se (בצבע כחול)

ההבדל בין Senkou Span B לבין ממוצע נע פשוט (SMA)

ממוצע נע פשוט (SMA) מסכם את מחירי הסגירה על פני מספר תקופות X, ואז מחלק את התוצאה ב- X כדי לספק ממוצע של כל מחירי הסגירה. טווח B אינו מחשב ממוצע. במקום זאת, הוא מחשב את נקודת האמצע של טווח של 52 תקופות. שני אינדיקטורים אלה ייראו שונים בתרשים. טווחי Senkou מתוכננים גם 26 תקופות לעתיד, וזה לא הנורמה עבור SMA.

מגבלות השימוש ב- Span Lead B

Senkou Span B הוא אינדיקטור באיחור, למרות שערכו נקבע 26 תקופות לעתיד. אינדיקטור יכול להיות איטי להגיב לשינויי מחירים, מכיוון שלוקח זמן רב עד שהמחיר יעלה לשיא או ירד נמוך יותר לאורך 52 תקופות. למרבה המזל, Senkou Span A מגיב מהר יותר, אך לפעמים גם הוא לא מגיב מספיק מהר.

הצלבות עשויות להתרחש לאחר שכבר התרחשה מהלך גדול של מחירים, מה שהופך את האות מוצלב כמעט חסר תועלת למטרות מסחר. כמו כן, קווי הטווח עשויים שלא לספק תמיכה או התנגדות, והמחיר עשוי לנוע דרכם.

יש להשתמש ב- Senkou Span B בשילוב עם אינדיקטורים וטכניקות טכניות אחרות, כגון מסחר בפעולות מחיר, כדי לסייע לאשר או לדחות את המידע שמספקים קו B ושאר האינדיקטורים של Ichimoku.

גידור וניהול סיכונים לחוזים עתידיים על מדד המניות

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button