אנליסט טכני או צ'ארטיסט: מי שמשתמש בניתוח טכני

מה זה אנליסט טכני?

מה זה אנליסט טכני? אנליסט טכני, הידוע גם כטכנאי שוק אצ'רטיסטור, הוא חוקר או סוחר בניירות ערך המנתח השקעות על סמך מחירי שוק ומדדים טכניים בעבר. טכנאים מאמינים שתנועות מחירים לטווח קצר הן תוצאה של כוחות היצע וביקוש בשוק עבור נייר ערך נתון. לפיכך, עבור טכנאים, יסודות האבטחה פחות רלוונטיים מהיתרה הנוכחית של קונים ומוכרים. בהתבסס על פרשנות זהירה של דפוסי מסחר בעבר, אנליסטים טכניים מנסים להבחין באיזון זה במטרה לחזות תנועות מחירים עתידיות.

post-image-3

מה זה אנליסט טכני? – טכנאים מאמינים שתנועות מחירים לטווח קצר הן תוצאה של כוחות היצע וביקוש בשוק עבור נייר ערך נתון. לפיכך, עבור טכנאים, יסודות האבטחה פחות רלוונטיים מהיתרה הנוכחית של קונים ומוכרים. בהתבסס על פרשנות זהירה של דפוסי מסחר בעבר, אנליסטים טכניים מנסים להבחין באיזון זה במטרה לחזות תנועות מחירים עתידיות.

מה זה אנליסט טכני? – נקודות מרכזיות

מה זה אנליסט טכני?

 • אנליסטים טכניים, הידועים גם בתור תרשימים או טכנאים, מעסיקים ניתוח טכני במסחר ובמחקר שלהם.
 • ניתוח טכני מחפש דפוסי מחירים ומגמות על סמך ביצועים היסטוריים כדי לזהות אותות המבוססים על סנטימנט שוק ופסיכולוגיה.
 • אנליסטים טכניים עשויים להגדיל את ההכשרה וההשכלה שלהם על ידי זכייה בתואר המקצועי של טכנאי שוק (CMT).
 • הבנת אנליסטים טכניים

  ניתוח טכני הוא דיסציפלינת מסחר המופעלת כדי להעריך השקעות ולזהות הזדמנויות מסחר. זה כולל ניתוח מגמות סטטיסטיות שנאספו מפעילות המסחר, כגון תנועת מחיר ונפח.

  מה זה אנליסט טכני?שלא כמו אנליסטים בסיסיים, שמנסים להעריך את הערך המהותי של נייר ערך, אנליסטים טכניים מתמקדים בדפוסים של תנועות מחירים, אותות מסחר וכלי גרפים אנליטיים שונים אחרים כדי להעריך את החוזק או החולשה של נייר ערך. ניתוח טכני משתמש בתנועות מחירים ובהיסטוריה של גרפים כדי לחשוף מגמות וסנטימנטים המבוססים על פסיכולוגיית שוק חשופה.

  אנליסטים טכניים פיתחו ארגז כלים נרחב של טכניקות ואינדיקטורים לניתוח. בדרך כלל, השימוש באינדיקטור טכני אחד אינו מספק מספיק מידע כדי לקבל החלטת מסחר; טכנאים משתמשים במספר אינדיקטורים כדי לאשר השערה לפני שהם נוקטים בפעולה. אין הסכמה רחבה לגבי השיטה הטובה ביותר לזיהוי תנועות מחיר עתידיות, ולכן רוב הטכנאים מפתחים בהדרגה מערכת כללי מסחר משלהם על סמך הידע והניסיון שלהם.

  אנליסטים טכניים מסתמכים על מערכות מסחר לניתוח טכני, המהוות את הבסיס לעסקאות ההשקעה שלהם. מכיוון שהרבה אנליסטים טכניים הם סוחרים יומיומיים, מערכות אלו מכוונות בדרך כלל לסוחרים בודדים.

  לצ'ארטיסטים יש מגוון אפשרויות לבחירה עם הרבה תוכניות זמינות דרך ברוקרים. תיווך לרוב יכללו תוכנת תרשימים מקיפה עם דפוסי תרשימים מוצגים בהצעת השירותים שלהם. עם זאת, אנשי תרשימים מתקדמים רבים בוחרים להשיג תוכנת תרשימים מספקים עצמאיים על מנת לקבל גישה למגוון המלא של דפוסי התרשימים הזמינים.

  הסמכה ורישוי של אנליסט טכני

  רישיון נדרש עבור רוב האנליסטים הטכניים, אם כי זה יהיה תלוי בתפקידים הספציפיים שהם מבצעים, הארגון שבו הם עובדים, והמדינה בה הם מתגוררים. רשות הרגולציה של התעשייה הפיננסית (FINRA) מנפיקה רישיונות לטכנאים בחסות המשרד המעסיק אותם.

  מה זה אנליסט טכני?אנליסטים טכניים רבים מחזיקים בהסמכות מאיגודים מקצועיים המוכרים בתעשייה, כמו מכון CFA. כדי לזכות בתואר אנליסט פיננסי מטעם המכון, על מנתחים טכניים להיות בעלי ניסיון תעסוקתי רלוונטי ולעבור מספר בחינות. עמותות בולטות אחרות שאנליסטים טכניים עשויים להשתייך אליהן כוללות את האגודה האמריקאית למנתחים טכניים מקצועיים ואת הפדרציה הבינלאומית של אנליסטים טכניים.

  ייעוד טכנאי שוק Chartered (CMT) מסמן את רמת ההכשרה הגבוהה ביותר בתחום והוא הייעוד הבולט למתרגלים ברחבי העולם. הוא מופק על ידי איגוד CMT (לשעבר theMTA), גוף אישורים עולמי עם כמעט 50 שנות שירות לתעשיית הפיננסים.

  ניתוח טכני מספק את הכלים לנווט בהצלחה את הפער בין ערך מהותי ומחיר שוק בכל סוגי הנכסים באמצעות גישה ממושמעת ושיטתית להתנהגות השוק ולחוק ההיצע והביקוש. השגת ה-CMT מדגימה שליטה בגוף ידע מרכזי של סיכוני השקעה בניהול תיקים, כולל גישות כמותיות למחקרי שוק ותכנון ובדיקות מערכות מסחר מבוססות כללים.

  תפקידי אנליסט טכני אחריות

  מה זה אנליסט טכני?אנליסט טכני מתבונן ומפרש את פעולת המחיר של נייר ערך כדי ליצור תחזיות לגבי הכיוון העתידי שלו. הם מיישמים את נתוני המחיר האלה על נוסחאות סטטיסטיות כדי לקבוע תוצאות סבירות.

  טכנאים עשויים להציג את ממצאיהם הן פנימית והן חיצונית. לדוגמה, אנליסט טכני יכול להציג כמה רעיונות מסחר טקטיים בפגישת הבוקר של חברת ההשקעות שלו וכן להציג מצגת בסמינר של לקוחות.

  אנליסטים טכניים עשויים גם לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם אנליסטים בסיסיים כדי לערוך דוחות מחקר המספקים ניתוח מקיף עבור מניות שחברת ברוקראז' מכסה.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן