אפס קופון להמרה

מהו קופון אפס להמרה?

מהו קופון אפס להמרה? קופון אפס הוא מכשיר עם הכנסה קבועה המשלב את התכונות של איגרת קופון אפסית עם זו של איגרת חוב להמרה. בשל תכונת הקופון האפס, האג"ח לא משלמת ריבית ולכן מונפקת בהנחה לערך נקוב, בעוד שהתכונה הניתנת להמרה פירושה שלבעלי האג"ח יש אפשרות להמיר אג"ח למניות רגילות של המנפיק במחיר המרה מסוים.

post-image-3

מהו קופון אפס להמרה? – בשל תכונת הקופון האפס, האג"ח לא משלמת ריבית ולכן מונפקת בהנחה לערך נקוב, בעוד שהתכונה הניתנת להמרה פירושה שלבעלי האג"ח יש אפשרות להמיר אג"ח למניות רגילות של המנפיק במחיר המרה מסוים.

מהו קופון אפס להמרה? – נקודות מרכזיות

 • המרת קופון אפס היא איגרת חוב להמרה שהונפקה על ידי תאגיד שאינו משלם ריבית קבועה למחזיקי האג"ח.
 • מהו קופון אפס להמרה?

 • בגלל תכונת הקופון האפס, ההמרה הללו נמכרות בהנחה ובמקום זאת יבשילו לערך נקוב אם הן לא יומרו לפני מועד הפירעון.
 • עם זאת, ההמרה של קופון אפס לפני המרתן עדיין מעניקה את המשקיעים במקרה של פשיטת רגל, שכן לבעלי האג"ח ניתנת עדיפות להחזר לפני בעלי המניות.
 • כתוצאה מכך, שתי התכונות הללו נוטות לאזן אחת את השנייה מבחינת סיכון ויתרונות למשקיעים, אם כי ניירות ערך אלה יכולים להיות מורכבים למדי לתמחר מדויק.
 • הבנת המרת קופון אפס

  קופונים להמרה אפס מאגדים שתי תכונות: קופונים אפס וקופונים להמרה. נייר ערך קופון אפס הוא מכשיר חוב שאינו מבצע תשלומי ריבית. משקיע רוכש נייר ערך זה בהנחה ומקבל את הערך הנקוב של האג"ח בתאריך הפירעון. מכיוון שאין תשלומים לפני הפירעון, לאפס קופונים אין סיכון להשקעה חוזרת. נייר ערך להמרה הוא מכשיר חוב שניתן להמיר להון של החברה המנפיקה בזמן נתון. זוהי בעצם אופציית מכר משובצת המעניקה לבעלי האג"ח את הזכות להמיר אג"ח למניות, ופועלת כממתיק עבור משקיעים שזוכים להשתתף בכל אפסייד במחיר המניות של המנפיק.

  מהו קופון אפס להמרה?קופון אפס הוא, אם כן, איגרת חוב שאינה משלמת ריבית שניתן להמיר להון העצמי של החברה המנפיקה לאחר שהמניה מגיעה למחיר מסוים. משקיע שרוכש נייר ערך מסוג זה משלם הנחה עבור ויתור על כל הכנסה מריבית. אג"ח אלו, עם זאת, נוטות להועיל גם לבעלי מניות שיכולים להשתמש באפשרות ההמרה כדי להרוויח בבורסת מניות, ואשר שומרים על עדיפות לפני מחזיקי המניות כנושה במקרה של פשיטת רגל אם האג"ח לא יומרו.

  עם זאת, למכשירים פיננסיים אלו יש אופציה מובנית המאפשרת למנפיק לאלץ את ההמרה של איגרות החוב כאשר המניה מתפקדת כצפוי, ומכסה את פוטנציאל העליות של המשקיע. בנוסף, קופונים להמרה אפס נוטים להיות תנודתיים במקצת בשוק המשני מכיוון שהאופציה הניתנת להמרה עשויה להיות בעלת ערך או לא, בהתאם לביצועי החברה לאורך חיי מכשיר החוב.

  קופון אפס יכול להתייחס גם לתלוש אפס שהונפקו על ידי עירייה שניתן להמיר לאגרת חוב משלמת ריבית בזמן מסוים לפני מועד הפירעון. כאשר ממשלה עירונית מנפיקה את ההמרה המוניציפלית הללו, הן פטורות ממס, אך הן ניתנות להמרה לאג"ח אחרות שעשויות להניב יותר.

  נסיבות ייחודיות

  תכונות הקופון האפס והניתנות להמרה מקזזים זה את זה מבחינת התשואה הנדרשת על ידי המשקיעים. אגרות חוב אפס הן לרוב ההשקעות בעלות הכנסה קבועה הפכפכה ביותר מכיוון שאין להן תשלומי ריבית תקופתיים כדי להפחית את הסיכון בהחזקה בהן. כתוצאה מכך, המשקיעים דורשים תשואה מעט גבוהה יותר כדי להחזיק בהם. מצד שני, אגרות חוב להמרה משלמות תשואה נמוכה יותר בהשוואה לאג"ח אחרות באותו מועד ואיכות מכיוון שהמשקיעים עשויים להיות מוכנים לשלם פרמיה עבור התכונה הניתנת להמרה.

  המנפיק של קופון להמרה אפס מגדיל את קרן נייר הערך להמרה מדי שנה כדי לפצות את המשקיעים על היעדר קופונים. להמרה בת קופון אפס ותשלום ריבית עם הפרשות זהות לפדיון ודרישה, תהיה פרמיית המרה זהה בקירוב למרות ההבדל בפיצוי למחזיקי האג"ח.

  תמחור המרת קופון אפס

  מחירים להמרה בקופון אפס מתמחרים באמצעות מודלים של תמחור אופציות כגון דגם Black-Scholes; מודלים מבוססי עץ (כגון המודל הבינומיאלי אוטרינומיאלי); או מודל הערכת הדיבידנד.

  מחיר המניה הבסיסי, הנחות לגבי התנהגות המחיר, הערכת שווי הון עצמי ורמת תנודתיות משוערת הן תשומות הנדרשות לתמחר את נייר הערך. בשל המורכבות של ההמרה עם קופון אפס, רק משקיעים מתוחכמים סוחרים בהם בדרך כלל.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן