הגדרת הלשכה הלאומית למחקר כלכלי (nber).

מהי הלשכה הלאומית למחקר כלכלי?

מהי הלשכה הלאומית למחקר כלכלי? הלשכה הלאומית למחקר כלכלי (NBER) היא ארגון מחקר פרטי, ללא מטרות רווח, לא מפלגתי שמטרתו היא לקדם הבנה טובה יותר של אופן פעולת הכלכלה. הוא מפיץ מחקר כלכלי בקרב קובעי מדיניות ציבוריים, אנשי עסקים והקהילה האקדמית.

post-image-3

מהי הלשכה הלאומית למחקר כלכלי? – נקודות מרכזיות

מהי הלשכה הלאומית למחקר כלכלי?

 • ה-NBER הוא ארגון מחקר פרטי ללא מטרות רווח.
 • תחומי המיקוד למחקרו הם: מדידות סטטיסטיות חדשות, הערכת מודלים כמותיים של התנהגות כלכלית, הערכת השפעות המדיניות הציבורית על כלכלת ארה"ב והקרנת ההשפעה של הצעות מדיניות חלופיות.
 • מאמרי המחקר של NBER מופקים במהירות ומשוחררים כ"ניירות עבודה". הם מתפקדים כנקודות דיבור בין כלכלנים המתעניינים בהתפתחויות חדשות בתחומם.
 • הבנת הלשכה הלאומית למחקר כלכלי (NBER)

  מאות מהחוקרים המובילים בכלכלה ועסקים במדינה הם גם חוקרי NBER המתמקדים בארבעה סוגים של מחקר אמפירי: פיתוח מדידות סטטיסטיות חדשות, הערכת מודלים כמותיים של התנהגות כלכלית, הערכת ההשפעות של מדיניות ציבורית על כלכלת ארה"ב והקרנת ההשפעות של הצעות מדיניות חלופיות. החל משנת 2021, שלושים ושמונה חברי דירקטוריון NBER בהווה או בעבר ושותפי מחקר זכו בפרס נובל לכלכלה.

  לדברי הארגון, "הלשכה הלאומית למחקר כלכלי (NBER) הוא ארגון פרטי, לא מפלגתי, המאפשר חקירה וניתוח מתקדמים של נושאים כלכליים מרכזיים. הוא מפיץ ממצאי מחקר לאקדמאים, למקבלי החלטות במגזר הציבורי והפרטי, והציבור על ידי פרסום יותר מ-1,200 ניירות עבודה וכינוס יותר מ-120 כנסים מלומדים מדי שנה".

  תפקידו של NBER בכלכלה מודרנית

  יותר מ-1,600 הכלכלנים שהם חוקרי NBER הם החוקרים המובילים בתחומם. רוב החוקרים המזוהים עם NBER הם עמיתי מחקר בפקולטה (FRFs) או Research Associates (RAs). עמיתי מחקר של הפקולטה הם בדרך כלל חוקרים זוטרים. שותפי מחקר, שמינויים מאושרים על ידי מועצת המנהלים של NBER, ממלאים תפקידים קבועים במוסדות הבית שלהם.

  מהי הלשכה הלאומית למחקר כלכלי?ה-NBER נתמך על ידי מענקי מחקר מסוכנויות ממשלתיות וקרנות פרטיות, על ידי הכנסות מהשקעות ועל ידי תרומות של אנשים ותאגידים.

  הקבוצה לקחה 32 מיליון דולר עבור השנה שהסתיימה ב-30 ביוני 2020, על פי הדוח הכספי שלה.

  הכלכלן פול קרוגמן, שכתב בניו יורק טיימס, אמר כי NBER "מתואר בצורה הטובה ביותר, הייתי אומר, כרשת הכלכלה הישנה. יש כמה משרדי NBER, אבל הם קטנים; מה הארגון מורכב בעיקר מהמקורבים שלו ומה שהם עושים. בתת-תחומים רבים של כלכלה, כמעט כל מי שמוכר במקצוע הוא עמית מחקר של NBER; זה נורמלי ששותפים אלה מפרסמים מחקרים חדשים בתור ניירות עבודה של NBER.

  תפקידם של מאמרים אלה, בתורם, הוא להוציא מחקר במהירות כדי שכלכלנים אחרים יוכלו לדון בו (כולל ביקורת עליו). עבור כלכלנים עובדים, סדרת NBER WP מספקת מה שמסתכם בקנייה אחת לפיתוחים חדשים בתחומם".

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן