הגדרת יחס נזילות מהיר

מהו יחס הנזילות המהיר?

מהו יחס הנזילות המהיר? יחס הנזילות המהיר הוא הסכום הכולל של הנכסים המהירים של חברה חלקי סכום ההתחייבויות הנטו שלה, ולחברות ביטוח כולל התחייבויות ביטוח משנה. במילים אחרות, הוא מראה עד כמה נכסים הניתנים להמרה לכסף בקלות, כגון מזומן, השקעות לטווח קצר, מניות ואג"ח קונצרניות וממשלתיות המתקרבות לפדיון, חברת ביטוח יכולה לנצל בהתראה קצרה כדי לעמוד בהתחייבויותיה הכספיות. . יחס הנזילות המהיר מכונה בדרך כלל גם יחס בדיקת חומצה או יחס מהיר.

post-image-3

מהו יחס הנזילות המהיר? – יחס הנזילות המהיר מכונה בדרך כלל גם יחס בדיקת חומצה או יחס מהיר.

מהו יחס הנזילות המהיר? – נקודות מרכזיות

 • יחס הנזילות המהיר הוא הסכום הכולל של הנכסים המהירים של החברה חלקי סכום ההתחייבויות הנטו והתחייבויות ביטוח המשנה שלה.
 • מהו יחס הנזילות המהיר?

 • חישוב זה הוא אחת הדרכים המחמירות ביותר לקבוע את יכולתו של החייב לשלם את התחייבויות החוב השוטפות ללא צורך בגיוס הון חיצוני.
 • יחס הנזילות המהיר הוא מדד חשוב ליכולתה של חברת ביטוח לכסות את התחייבויותיה בנכסים נזילים יחסית.
 • אם למבטח יש יחס נזילות מהיר גבוה, הוא במצב טוב יותר לבצע תשלומים מאשר מבטח עם יחס נמוך יותר.
 • איך עובד יחס הנזילות המהיר

  לרשות המשקיעים עומדים מספר יחסי נזילות שונים כדי להעריך את יכולתה של חברה להמיר במהירות ובזול כל נכס שבבעלותה למזומן. יחס הנזילות המהיר, המתייחס בדרך כלל רק למשאבים שניתן להפוך למזומן מבלי לאבד ערך תוך 90 יום, נחשב לרוב כאחת הדרכים המחמירות ביותר לקבוע את יכולתו של החייב לשלם את התחייבויות החוב השוטפות ללא צורך בגיוס. הון חיצוני.

  יחסי נזילות מהירים מבוטאים בדרך כלל באחוזים. ככל שהאחוז גבוה יותר, כך יש יותר נזילות ומסוגלת לפרוע את כל הכסף המגיע לחברה.

  דוגמה ליחס הנזילות המהיר

  יחס הנזילות המהיר הוא מדד חשוב ליכולתה של חברת ביטוח לכסות את התחייבויותיה בנכסי נזילות יחסית.

  נניח שמבטח מכסה רכוש רב בפלורידה ואז סופת הוריקן תתרחש באזור. המבטח הזה יצטרך כעת למצוא יותר כסף ממה שהוא בדרך כלל צופה לתביעות תשלום. אם למבטח כזה יש יחס נזילות מהיר גבוה, הוא יהיה במצב טוב יותר לבצע תשלומים מאשר מבטח עם יחס נמוך יותר.

  יחס נזילות מהיר לעומת יחס נוכחי

  מהו יחס הנזילות המהיר?בדומה ליחס הנזילות המהיר, גם היחס הנוכחי מודד את הנזילות לטווח הקצר של החברה, או את היכולת לייצר מספיק מזומנים כדי לשלם את כל החובות אם יפרעון בבת אחת. עם זאת, יחס הנזילות המהיר נחשב כשמרני יותר מהיחס הנוכחי, מכיוון שהוא לוקח בחשבון פחות נכסים.

  יחס הנזילות המהיר מחדד עוד יותר את היחס השוטף על ידי מדידת רמת הנכסים הנזילים ביותר הזמינים לכיסוי ההתחייבויות השוטפות. זה לא כולל מלאי ונכסים אחרים כמו הוצאות ששולמו מראש שנתפסות בדרך כלל כקשות יותר ואיטיות יותר להפיכה למזומן.

  זה אומר בסופו של דבר שיחסי נזילות מהירים ויחסים שוטפים יכולים להיות שונים באופן משמעותי. לדוגמה, לחברה המחזיקה מלאי רב עשויה להיות יחס זרם גבוה ויחס נזילות מהיר נמוך. משקיעים המודאגים מההתחייבויות לטווח קצר של החברה הזו עשויים לבחור לבטל את היחס הנוכחי ולהתמקד יותר ביחס הנזילות המהיר, מתוך תשומת לב לכך שהמלאי שלה, למרות שהוא בעל ערך, עשוי להיות קשה לפרוק ולהפוך למזומן במהירות מספקת כדי להסדיר אי-התחייבויות של העלאה פתאומית. .

  נסיבות ייחודיות

  חברה המציעה תערובת של סוגי ביטוח שונים עדיף להשוות לעמיתים המציעים תערובת דומה, בניגוד להשוואה של אותה חברה למבטחים שמציעים רק מגוון ספציפי וקטן יותר של מוצרים.

  מהו יחס הנזילות המהיר?בעת הערכת השקעה פוטנציאלית בחברת ביטוח, משקיע צריך להעריך את סוגי התוכניות שהיא מציעה, כמו גם כיצד החברה מתכוונת לכסות את התחייבויותיה במקרה חירום. טווח האחוזים הנחשבים ל"טובים" תלוי בסוג הפוליסות שחברת ביטוח מספקת. למבטחי נכסים צפויים יחסי נזילות מהירים יותר מ-30 אחוז, בעוד שלמבטחי אחריות עשויים להיות יחסים של מעל 20 אחוז.

  בנוסף להערכת יחס הנזילות המהיר, המשקיעים צריכים להסתכל על יחס הנזילות השוטף של החברה, שמראה עד כמה היא יכולה לכסות התחייבויות עם נכסים מושקעים, ויחס נזילות כולל, שמראה כיצד חברה יכולה לכסות התחייבויות עם סך הנכסים.

  משקיעים יכולים גם לסקור את תזרימי המזומנים התפעוליים (OCF) ואת תזרים המזומנים נטו כדי לקבוע כיצד החברה יכולה לענות על צורכי הנזילות לטווח הקצר שלה ממזומנים.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן