הוצאות צריכה אישיות (pce): מה זה, מדידה

מהן הוצאות צריכה אישיות (PCE)?

מהן הוצאות צריכה אישיות (PCE)?מהן הוצאות צריכה אישיות (PCE)? הוצאות צריכה אישיות (PCE), המכונה גם הוצאות צרכניות, הן מדד להוצאות על סחורות ושירותים של אנשים מארצות הברית. לפי הלשכה לניתוח כלכלי (BEA), סוכנות ממשלתית אמריקאית, PCE אחראי על כשני שליש מההוצאות המקומיות ומהווה מניע משמעותי של התוצר המקומי הגולמי (GDP). סה"כ משוער עבור PCE נערך על ידי BEA כדי למדוד ולעקוב אחר שינויים בהוצאות על מוצרי צריכה לאורך זמן. נתון זה יכול לספק מושג לגבי חוזק כלכלי וכיצד שינויים במחיר יכולים להשפיע על ההוצאות. סטטיסטיקות הוצאות והכנסות אישיות מתפרסמות מדי חודש בדוח ההכנסה וההוצאות האישיות של BEA. הדו"ח כולל גם את החישוב העדכני ביותר עבור מדד מחירי הצריכה האישית (PCEPI), המודד שינויים במחירים ומספק מבט על האינפלציה.

post-image-3

מהן הוצאות צריכה אישיות (PCE)? – סה"כ משוער עבור PCE נערך על ידי BEA כדי למדוד ולעקוב אחר שינויים בהוצאות על מוצרי צריכה לאורך זמן. נתון זה יכול לספק מושג לגבי חוזק כלכלי וכיצד שינויים במחיר יכולים להשפיע על ההוצאות.

מהן הוצאות צריכה אישיות (PCE)? – סטטיסטיקות הוצאות והכנסות אישיות מתפרסמות מדי חודש בדוח ההכנסה וההוצאות האישיות של BEA. הדו"ח כולל גם את החישוב העדכני ביותר עבור מדד מחירי הצריכה האישית (PCEPI), המודד שינויים במחירים ומספק מבט על האינפלציה.

מהן הוצאות צריכה אישיות (PCE)? – נקודות מרכזיות

 • המונח הוצאות צריכה אישיות מתייחס למדד של הוצאות צרכנים.
 • מהן הוצאות צריכה אישיות (PCE)?

 • PCE נבנה ומדווח על ידי הלשכה לניתוח כלכלי, יחד עם הכנסה אישית ומדד מחירי PCE בדוח ההכנסה וההוצאות האישיות.
 • PCE כולל כמה מושקע על סחורות (עמידים ולא עמידים) ושירותים.
 • PCEPI הוא השיטה בה משתמש הפדרל ריזרב למדידת אינפלציה.
 • נתוני PCE יכולים להשפיע על החלטות לגבי הצעות עסקיות, גיוס עובדים והשקעות.
 • הבנת הוצאות צריכה אישית (PCE)

  הוצאות צרכנים הן גורם חשוב המניע את כלכלת ארה"ב ומהווה חלק מרכזי מהתמ"ג. לכן הוא נחשב לאינדיקטור כלכלי מוביל. PCE שופך אור על הרגלי קנייה ורמות חיסכון.

  כלכלנים ואנליסטים משתמשים ב-PCE כדי ליצור תחזיות לגבי הוצאות עתידיות וצמיחה כלכלית. זה נותן לחברות תובנות לגבי הצרכים העסקיים שלהן לגבי מוצרים ושירותים ויכול להשפיע על גיוס עובדים והשקעות. ה-BEA משתמש בהוצאות הצרכנים כדי לחשב את מד האינפלציה שלו, מדד המחירים של PCE, וזו הסיבה למדידה ומעקב אחר PCE חשובים.

  הוצאות לצריכה אישית דווחו על ידי BEA מאז 2012 הן בדולרים נוכחיים והן בדולרים משורשרים. PCE הוא אחד משלושת החלקים של דוח ההכנסה וההוצאות האישיות החודשי של BEA:

 • הכנסה אישית מראה כמה כסף מרוויחים הצרכנים
 • הכנסה אישית פנויה מייצגת הכנסה זמינה לאחר ששולמו מסים
 • הוצאות צריכה אישיות נקראות הוצאות או הוצאות צרכנים
 • מדד המחירים לצריכה אישית (PCE).

  בנוסף לדיווח על שלוש המדידות לעיל, דוח ההכנסה וההוצאות האישיות כולל את נתוני מדד המחירים של PCE. ה-PCEPI מודד את המחירים שצרכנים משלמים עבור סחורות ושירותים, כמו גם שינויים במחירים אלה. זה נחשב מדד לאינפלציה בארה"ב. כַּלְכָּלָה.

  מהן הוצאות צריכה אישיות (PCE)?מדד מחירי PCE מחושב באמצעות נתוני PCE. זה עשוי לציין אם המחירים מתנפחים או מתנפחים, וכיצד התנהגות הוצאות הצרכנים משתנה בתגובה. ה-PCEPI מספק שני נתונים:

 • האחת נגזרת מכל קטגוריות ההוצאות עבור PCE
 • השני אינו כולל נתונים עבור מזון ואנרגיה ומכונה מדד מחירי PCE הליבה
 • הליבה PCEPI יכול להפוך את מגמת האינפלציה הבסיסית לגלויה יותר. הסיבה לכך היא שמחירי המזון והאנרגיה יכולים לטשטש זאת בשל התנודתיות התדירותית שלהם, בהשוואה למחירים אחרים.

  מעקב אחר מדד מחירי PCE

  ה-BEA משתמש בערך הדולר הנוכחי של PCE כדי לחשב את מדד המחירים של PCE. כאמור, PCEPI מציג אינפלציית מחירים או דפלציה המתרחשת מתקופה אחת לאחרת. כמו רוב מדדי המחירים, ה-PCEPI חייב לכלול דפלטור (דפלטור PCE) וערכים ריאליים כדי לקבוע את כמות השינוי התקופתי במחיר.

  הן מדד המחירים של PCE והן מדד מחירי הליבה של PCE (ששוב אינו כולל מחירי מזון ואנרגיה) מראים עד כמה המחירים משתנים מתקופה אחת לאחרת. פירוטים של PCEPI מציגים גם אינפלציית מחירים/דפלציה לפי קטגוריות.

  העדפת הפד למדד מחירי PCE

  בשנת 2012, מדד מחירי PCE הפך למדד האינפלציה העיקרי המשמש את הבנק הפדרלי בעת קבלת החלטות מדיניות מוניטרית. הפד מעדיף את ה-PCEPI על פני מדד המחירים לצרכן (CPI) הדומה, מכיוון שלסיכום:

 • ה-PCEPI משקף טוב יותר שינויים בהוצאות הצרכנים, כגון בחירת מוצרים חלופיים עקב שינויים במחיר
 • זה מכסה מגוון רחב יותר של הוצאות
 • ניתן להתאים מידע עבר כדי לתמוך במידע עדכני
 • ה-PCEPI משוקלל גם על ידי נתונים שנרכשו באמצעות סקרים עסקיים, אשר נוטים להיות אמינים יותר מסקרי הצרכנים בהם משתמש ה-CPI. PCEPI משתמש גם בנוסחה המאפשרת שינויים בהתנהגות הצרכנים ושינויים המתרחשים בטווח הקצר.

  גורמים אלה גורמים למדד מקיף יותר של אינפלציה. הפד תלוי בניואנסים שה-PCEPI חושף מכיוון שאפילו אינפלציה מינימלית יכולה להיחשב כאינדיקטור לכלכלה צומחת.

  מדדים נוספים לאינפלציה שאחריהם עוקבים כלכלנים כוללים את מדד המחירים ליצרן (PPI), ואת מדד המחירים של התוצר המקומי הגולמי (GDP).

  כיצד נמדדות הוצאות צריכה אישית

  ה-BEA מדווח על הערך הכולל של ההוצאות לצריכה אישית באופן קולקטיבי מדי חודש. כמו רוב התמוטטויות הכלכליות, PCE מתחלק בין מוצרי צריכה ושירותים. נתון מוצרי הצריכה מחולק לפי מוצרים בני קיימא ומוצרים לא בני קיימא.

  מוצרים עמידים הם פריטים שמחזיקים מעמד יותר משלוש שנים. דוגמאות כוללות מכוניות, אלקטרוניקה, מכשירי חשמל ורהיטים. למוצרים שאינם בני קיימא יש תוחלת חיים של פחות משלוש שנים. אלה כוללים מוצרים כמו קוסמטיקה, בנזין וביגוד. שירותים הם משימות המבוצעות לטובת הנמען. דוגמאות לשירותים הם ייעוץ משפטי, ניקיון בתים ואינסטלציה.

  באופן ספציפי, הקטגוריות המיוצגות בנתוני PCE כוללות את הדברים הבאים:

 • מוצרים בני קיימא: כלי רכב וחלקים מנועיים, ריהוט וציוד ביתי עמיד, מוצרי פנאי וכלי רכב, ומוצרים בני קיימא אחרים
 • מוצרים לא בני קיימא: מזון ומשקאות שנרכשו לצריכה מחוץ למתחם, ביגוד והנעלה, בנזין ומוצרי אנרגיה אחרים, ומוצרים שאינם בני קיימא אחרים
 • שירותים:דיור ושירותים, שירותי בריאות, שירותי תחבורה, שירותי פנאי, שירותי מזון ולינה, שירותים פיננסיים וביטוחים ושירותים אחרים
 • BEA מודד את הוצאות הצרכנים עבור המדינה כולה ומחולקת לפי מדינה ומחוז קולומביה. בזמן שהוא מוציא את הדוח החודשי הנ"ל, פרטים נוספים מסופקים מדי שנה.

  לפי ה-BEA, רוב ה-PCE (מוערך לפי מחירי שוק, כולל מס מכירה) מגיע מרכישות משקי בית של סחורות ושירותים חדשים מעסקים פרטיים. זה כולל גם רכישות משקי בית של סחורות ושירותים חדשים מהממשלה.

  יתרה מכך, PCE מורכב גם מהוצאות של מוסדות ללא מטרות רווח על מנת לספק שירותים למשקי בית, רכישות משקי בית של מוצרים משומשים ורכישות של סחורות ושירותים על ידי תושבי ארה"ב במדינות זרות.

  PCE כולל גם הוצאות למען משקי בית על ידי צדדים שלישיים, כגון ביטוח בריאות בתשלום מעביד וטיפול רפואי הממומן באמצעות תוכניות ממשלתיות, הוצאות ביטוח חיים והוצאות תוכנית פנסיה.

  יתרונות וחסרונות של הוצאות צריכה אישיות (PCE)

  יתרונות

  מהן הוצאות צריכה אישיות (PCE)?נתוני ההוצאות לצריכה אישית מספקים מבט על מצב הכלכלה. מידע זה חשוב למטרות מדיניות כלכלית וקבלת החלטות עסקית.

  כשאנשים מוציאים ללא היסוס, זה בדרך כלל אומר שהכלכלה מצליחה. כשהם מצמצמים בהוצאות, זה מצביע על בעיות בתמונה הכלכלית הכוללת.

  PCE מעריך הוצאות מצטברות עבור מספר רב של סחורות. זה יכול לספק תצוגה של הוצאות המתייחסות ליותר סחורות ושירותים שנרכשו בפועל.

  חסרונות

  נתוני PCE עשויים לשקף שגיאות מדידה המתרחשות במהלך האיסוף ובנתוני המקור שסופקו ל-BEA.

  זה עשוי לשקף גם טעויות סיווג (לאחר גבייה) במגזר האישי ובמגזרים אחרים המרכיבים את החשבונות הלאומיים. (PCE הוא חלק מחשבונות ההכנסה והמוצר הלאומיים שנבנו על ידי ה-BEA.)

  נתוני PCE קודמים כפופים לעדכון מדי שנה. זה יכול לגרום למדידות שונות על פני תקופות ממושכות. חלק מהמשקיפים חשים שזה משקף את חוסר היכולת להעריך בפועל את הוצאות הצריכה האישיות.

  יתרונות

 • מספק תצוגה של מצב הכלכלה
 • דוחות מצרפים הוצאות על מגוון רחב של סחורות ושירותים
 • שינויים בהוצאות יכולים להעיד על כלכלה צומחת או על קשיים כלכליים למשקי הבית
 • חסרונות

 • עשויים לשקף שגיאות באיסוף נתונים
 • עשוי לשקף שגיאות בסיווג נתונים לאחר איסוף
 • הנתונים הם הערכות וניתנים לתיקון, מה שיכול לשנות את התוצאות לאורך זמן
 • דוגמה להוצאות צריכה אישיות (PCE)

  הטבלה שלהלן ממחישה כיצד נעשה שימוש בנתוני PCE כדי להציג שינויים בהוצאות האישיות מחודש לחודש בקטגוריות שונות. לדוגמה, סך ה-PCE במרץ 2023 היה קצת יותר מ-18.10 מיליארד דולר. זה מייצג עלייה של 0.04% מהחודש הקודם.

  מהן הוצאות צריכה אישיות (PCE)?שים לב שההוצאה על כלי רכב וחלקים בני קיימא ירדה מינואר עד פברואר. הטבלה מציגה גם את מד האינפלציה PCE Price Index, הנכלל בסכומי ההוצאות וההכנסה של הצרכנים בדוח ההכנסה וההוצאות האישיות החודשי. הערה: השינויים ב-PCE הם מעוגלים ולא יפיקו את הסכום המדויק של הדולר המוצג.

  מד אינפלציה PCE מחיר מדד אינדקס ג'נואר (2023) פברואר (2023) מרץ (2023) PCE (במיליוני דולרים מותאמים עונתיים) 18,085.8 $ 18,096.0 $ 18,104.2pce%CHG (החל מחודש PROP) N/A0.06%0.04%רכב רכב. $2,257.6$2,237.6PCEPI % chg (מהחודש הקודם)N/A-1.45%-0.88%

  מקור: הלשכה לניתוח כלכלי

  מהי החשיבות של מספר הוצאות הצריכה האישית?

  מספר הוצאות הצריכה האישית מראה כיצד האמריקאים מוציאים ביחד את כספם. במעקב מחודש לחודש, זהו אינדיקטור לבריאות המשק הכולל. זהו גם מרכיב מרכזי במדד מחירי PCE, העוקב אחר אינפלציה או דפלציה במחירי הצרכן לאורך זמן.

  מדד מחירי PCE לעומת מדד מחירים לצרכן: מה ההבדל?

  מדד המחירים לצרכן נערך מדי חודש על ידי הלשכה לסטטיסטיקה של העבודה בהתבסס על סקר של משקי בית עירוניים. הוא מודד את המחיר של סל מוצרים ושירותים ביתיים שרוב האנשים קונים באופן קבוע. התנועות שלו מחודש לחודש מראות אם המחירים שמשלמים הצרכנים עולים או יורדים, ובכמה. ה-PCE, המופק מדי חודש על ידי הלשכה של ניתוח כלכלי, רושם גם שינויים במחירי סל סחורות מחודש לחודש. הוא רחב יותר בהיקפו. היא מביאה בחשבון שינויים במחירים בכל התפוקה של המשק וכן שינויים בעלויות הצרכנים.

  מה מראים לנו נתוני ה-PCE?

  נתוני ה-PCE לתקופה של שנה שהסתיימה במרץ 2023 הראו עלייה מתמדת בהוצאות הצריכה האישית לכ-18.104 מיליארד דולר לעומת כ-18.096 מיליארד דולר שדווחו בפברואר 2023. מספרים אלו תרמו לשיעור אינפלציית PCE כולל של 4.2% במשך 12 החודשים תקופה המסתיימת במרץ 2023.

  סיכום ומסקנות

  הוצאות צריכה אישיות, או PCE, מאפשרות לכלכלנים, יחידים ועסקים לראות עד כמה הכלכלה מסתדרת מחודש לחודש.

  PCE הוא מדד לאופן שבו הצרכנים מוציאים את כספם והאם הם חוסכים, במקום להוציא. זה גם מראה כיצד אנשים משנים את הרגלי הקנייה שלהם כאשר המחירים משתנים. זה מספק צוהר לביקוש למוצרים ושירותים שיכולים לסייע בתהליך קבלת ההחלטות של עסקים ושל הממשלה.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן