למכירה על ידי בעלים (fsbo) משמעות, סיכונים ויתרונות

מה למכירה על ידי בעלים (FSBO)?

מה למכירה על ידי בעלים (FSBO)?מה למכירה על ידי בעלים (FSBO)? "למכירה על ידי הבעלים" (FSBO) מציין שנכס מוצע למכירה ישירות על ידי הבעלים ולא באמצעות שירותיו של סוכן נדל"ן או מתווך. חלק מהמוכרים בוחרים באפשרות זו כדי להימנע מלשלם לסוכן הנדל"ן עמלה על המכירה. העמלה היא בדרך כלל 5% עד 6% ממחיר המכירה, בחלוקה בין סוכן המוכר לסוכן הקונה. עם זאת, ישנן עלויות הקשורות למכירת FSBO, לרבות תשלום העמלה של סוכן הקונה, שהיא בדרך כלל 2% עד 3% ממחיר ההצעה.

post-image-3

מה למכירה על ידי בעלים (FSBO)? – חלק מהמוכרים בוחרים באפשרות זו כדי להימנע מלשלם לסוכן הנדל"ן עמלה על המכירה. העמלה היא בדרך כלל 5% עד 6% ממחיר המכירה, בחלוקה בין סוכן המוכר לסוכן הקונה.

מה למכירה על ידי בעלים (FSBO)? – עם זאת, ישנן עלויות הקשורות למכירת FSBO, לרבות תשלום העמלה של סוכן הקונה, שהיא בדרך כלל 2% עד 3% ממחיר ההצעה.

מה למכירה על ידי בעלים (FSBO)? – נקודות מרכזיות

מה למכירה על ידי בעלים (FSBO)?

 • המוכרים הולכים במסלול ה-FSBO כדי להימנע מתשלום עמלת סוכן נדל"ן, שהיא בדרך כלל 5% עד 6% ממחיר המכירה.
 • בעסקאות FSBO, המוכר לוקח על עצמו את האחריות והסיכונים של השלמת המכירה.
 • מכירות בתים של FSBO מייצגות רק כ-7% מכלל המכירות.
 • איך עובד למכירה לפי בעלים (FSBO).

  המוכר שעובר את מסלול ה-FSBO לוקח על עצמו את האחריות הבאה הנעשית על ידי סוכני נדל"ן. משימות אלו כוללות:

 • קביעת המחיר המבוקש על ידי מחקר ערכי נכסים בשכונה עבור בתים עם מאפיינים דומים (שנקרא קומפס), כגון מספר חדרי השינה ושטחי השטח של הבית.
 • העמדת הבית למכירה וביצוע כל התיקון הנדרש.
 • ניהול השיווק, כולל פרסום, רישומים מקוונים, עלונים, פליירים ורישום הבית בשירות רישום מרובים (MLS).
 • תזמון ואירוח הופעות ופגישות.
 • משא ומתן על המחיר ותנאי המכירה עם הגשת הצעה.
 • הכנת המסמכים המשפטיים כגון חוזה המכר, טופס גילוי נכס למגורים, טופס זכויות מינרלים ושמן, הסכם אכלוס וגילוי צבע על בסיס עופרת (אם הבית נבנה לפני 1978). ייתכן שהמוכרים יצטרכו גם לעקוב אחר סקר הנכסים, ההיתרים, אישורי האכלוס (COs), מסמכי הלוואה, חשבונות שירות, חשבונות ארנונה, התחייבויות והסכמים של איגוד בעלי בתים וכותרת הנכס.
 • הכנת השטר (למשל, ביטול תביעה, אחריות או סוג אחר של שטר), וקבלת חתימה, עדות ואישור נוטריוני.
 • סוגרים את המכירה. בהתאם למדינה, הסגירה תתבצע בחברת כותרת או במשרד עו"ד מקרקעין.
 • מי עורך את החוזה ב-FSBO?

  מה למכירה על ידי בעלים (FSBO)?בעסקת FSBO, ניתן לערוך חוזי רכישה בכל אחת מכמה דרכים. חלק מהאנשים משתמשים באחד מחוזי ה-PDF הניתנים למילוי שניתן למצוא באינטרנט. חברות מסוימות כמו ForSaleByOwner.com מציעות "למכירה לפי בעלים" חבילות מסמכים שנבדקו באופן חוקי.

  הקונה והמוכר יכולים גם למצוא עורך דין נדל"ן מקומי כדי לכתוב ולבדוק את החוזים. עורכי דין בדרך כלל גובים תעריף אחיד של 800 עד 1,200 דולר לעסקה, בהתאם לשוק ולכמות העבודה שהם עושים בעסקה.

  ברוב עסקאות ה-FSBO, סוכן הקונים בסופו של דבר עורך את רוב החוזים.

  7%

  כיצד משלמים סוכני הקונים ברישום FSBO?

  סוכני הקונים משולמים על ידי המוכר מכספי המכירה בעסקת FSBO. הצעת הרכישה הראשונית משקפת בדרך כלל עמלת סוכן הקונה של 2% עד 3%.

  אם למוכר אין סוכן נדל"ן, הבית לא יופיע בשירותי הרישום המרובים שבהם משתמשים כל הסוכנים כדי למצוא בתים עבור לקוחותיהם.

  עלויות עבור מוכרי FSBO

  המוכר יכול לשלם לסוכנות כדי לרשום אותו, דבר הכרוך בחיוב משמעותי. לחלופין, המוכר יכול לרשום את הנכס באתר רישום FSBO כגון ForSaleByOwner.com. הבעלים המתמצא בשיווק יכול גם לפרסם את הרישום ב-Realtor.com ולשלוח אותו לצברי תוכן.

  אם מוכר מסרב לשלם עמלת מתווך, המתווכים לא צפויים להציג את רישום ה-FSBO ללקוחותיהם. למעשה, ForSaleByOwner.com קורא למוכרים לכלול ניסוח המודיע "עמלה X ששולמה לסוכני קונים" ברישומים שלהם, כך שסוכנים יציגו את הרישום ללקוחותיהם מבלי לחשוש להפסיד עמלה.

  היתרונות של רישום כ-FSBO

  עמלות מפחיתות את הרווחים של המוכר, אבל כנראה לא באותה מידה שהם עשויים לקוות. המוכר עדיין חייב לשלם את עמלת הקונה. מוכר חכם שוכר גם עורך דין שיטפל בניירת. לרישום ושיווק הבית יש גם עלויות.

  מוכרים בתקציב מצומצם יכולים לבחור בשירות בתשלום קבוע מחלק מהמתווכים. זה מכסה רק את הרישום של MLS, עם שירותים אחרים זמינים על בסיס עמלה.

  נסיבות ייחודיות

  מה למכירה על ידי בעלים (FSBO)?חיסכון של אלפי דולרים בעמלות יכול להיות מפתה. ובכל זאת, חשוב לזכור שכאשר מוכר אינו מעסיק סוכן נדל"ן, המוכר נוטל על עצמו את כל האחריות לביצוע העסקה.

  אם המוכר לא מכיר את תהליך הקנייה והמכירה של הבית, טעות עלולה לעלות ביוקר. אם המוכר קובע את מחיר הרישום גבוה מדי, פחות קונים ישקלו את הבית. קביעת המחיר נמוך מדי חותכת את הרווחים, ועלולה להתגלות יקרה יותר מאשר שכירת מתווך.

  מכירת בית באמצעות FSBO עלולה להוות סיכונים משפטיים אם המסמכים המשפטיים של המכירה אינם ערוכים כראוי או אם יש לבית בעיות שאינן נחשפות כראוי. בהתאם לניסיון של המוכר, הימנעות מהעמלה יכולה להיות החלטה פיננסית נבונה. עם זאת, מוכרים בעלי ידע מועט בעסקאות נדל"ן עלולים למצוא את המצב מלחיץ ויתכן ועדיף להם לעבוד עם סוכן נדל"ן מוסמך.

  כיצד מקבלים שכר לסוכני נדל"ן?

  לסוכן נדל"ן המייצג מוכר משולמת עמלה באחוזים לפי מחיר המכירה. לסוכן המייצג את הקונה משלמים עמלה באחוזים בהתאם למחיר המכירה. שתי העמלות משולמות על ידי המוכר מכספי המכירה העמלות משולמות בסגירה. הם מסתכמים בממוצע של 5% עד 6% ממחיר המכירה.

  כמה עולה רישום MLS?

  נניח שאתה רוצה לוותר על השירותים המלאים של מתווך ולשלם רק כדי לרשום את הבית שלך בשירות רישום מרובה (MLS). זה יכול לעלות בערך $100 עד $500 תלוי ברמת השירות שאתה מקבל. מתווכים מסוימים מציעים רישום MLS לבד תמורת תשלום קבוע, עם שירותים נוספים זמינים א-לה-קארט. ניתן להשיג שירותי רישום MLS באופן מקוון. אלא אם כבר יש לך קונה בתור, אתה צריך רישום MLS כדי להתריע לקונים פוטנציאליים ולסוכנים שלהם שהבית שלך עומד למכירה.

  מהם הסיכונים של מכירת FSBO?

  כמה סוכני נדל"ן המייצגים קונים נמנעים מלראות רישומי FSBO או אפילו מסרבים על הסף לעשות זאת. הם נכוו בעבר על ידי מוכרי FSBO שמסרבים לשלם את העמלה שלהם או בדרך כלל מתנהגים בצורה בלתי סבירה, לדעת הסוכנים. אל תבצע מכירת FSBO אלא אם כן אתה בטוח שיש לך את המומחיות שסוכן היה להביא לפרויקט. זה כולל קביעת מחיר מבוקש סביר, שיווק הבית בצורה יעילה, הצגתו על הצד הטוב ביותר והרכבת הניירת הנדרשת להשלמת העסקה.

  סיכום ומסקנות

  מה למכירה על ידי בעלים (FSBO)?FSBO מחזיק באפשרות לחסוך אלפי עמלות. הסיכון הוא שהמוכר מוותר על השירותים המקצועיים שיכולים להביא להם את התוצאה הטובה ביותר. לסוכנים יש את הכישורים והמומחיות לתמחר בית נכון, לשווק אותו ביעילות ולהראות אותו במיטבו. שלא לדבר על העובדה שהם מטפלים בנטל הניירת שמצריכה מכירת בית.

  עדיין יש עמלות ועלויות הכרוכות במכירת FSBO. יש לציין כי אלה כוללים את העמלה שגובה סוכן הקונה ואת העלויות הכרוכות בהרשמת הבית בשירות רישום מרובה.

  בחירת FSBO דורשת שקלול היתרונות של חיסכון אפשרי מול העבודה של שיווק ומכירה בפועל, כמו גם הערכה כנה של יכולתו של הבעלים לבצע משימות אלו בצורה נאותה.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן