מהי מכירה, איך זה עובד, סוגים שונים ודרכי תשלום

מהי מכירה?

מהי מכירה?מהי מכירה? מכירה היא עסקה בין שני צדדים או יותר הכרוכה בהחלפת סחורות, שירותים או נכסים מוחשיים או בלתי מוחשיים תמורת כסף. במקרים מסוימים, נכסים שאינם מזומנים משולמים למוכר. בשווקים הפיננסיים, מכירה יכולה להתייחס גם להסכם שקונה ומוכר עושים לגבי נייר ערך פיננסי, מחירו והסדרים ספציפיים למסירתו. ללא קשר להקשר, מכירה היא בעצם חוזה בין מוכר של טובין או שירות מסוים לבין קונה שמוכן לשלם עבור הסחורה או השירות הזה.

post-image-3

מהי מכירה? – בשווקים הפיננסיים, מכירה יכולה להתייחס גם להסכם שקונה ומוכר עושים לגבי נייר ערך פיננסי, מחירו והסדרים ספציפיים למסירתו.

מהי מכירה? – ללא קשר להקשר, מכירה היא בעצם חוזה בין מוכר של טובין או שירות מסוים לבין קונה שמוכן לשלם עבור הסחורה או השירות הזה.

מהי מכירה? – נקודות מרכזיות

 • מכירה היא עסקה בין שני צדדים או יותר שבה סחורות או שירותים מוחלפים בכסף או בנכסים אחרים.
 • מהי מכירה?

 • בשווקים הפיננסיים, מכירה היא הסכם בין קונה למוכר הכולל את מחיר נייר הערך ומסירתו תמורת פיצוי מוסכם.
 • פריט או שירות המועברים על ידי צד אחד לאחר ללא חילופי תשלום אינם נחשבים למכירה, אלא כמתנה או תרומה.
 • המכירות מתרחשות 24 שעות ביממה, ברחבי העולם, בכל מיני תעשיות והן חלק עיקרי מהמבנה החיוני של המסחר.
 • מכירה יכולה להתייחס גם להוזלה במחיר של מוצר או שירות בניסיון למשוך קונים.
 • איך עובדת מכירה

  מכירה מתרחשת כאשר מוכר של סחורות או שירותים מעביר את הבעלות והקניין בטובין או בשירות לקונה בתמורה לסכום מסוים של כסף או נכסים מוגדרים אחרים. כדי להשלים מכירה, הן על הקונה והן על המוכר להסכים לתנאים הספציפיים של העסקה. תנאים אלו יכולים לכלול את מחיר הסחורה למכירה, כמות הסחורה, אופן האספקה ​​וזמן האספקה.

  מהי מכירה?חשוב לציין שהמוצר או השירות המוצעים חייבים להיות זמינים להחלפה. על המוכר להיות בעל הסמכות החוקית להעביר את הפריט או השירות לקונה.

  אם צד אחד מעביר סחורה או שירות לאחר מבלי לקבל פיצוי בתמורה, סביר יותר שהעסקה תיחשב כמתנה או כתרומה, במיוחד מנקודת מבט של מס הכנסה.

  מדי יום, מיליוני אנשים לוקחים חלק באינספור עסקאות מכירות ברחבי העולם. זה יוצר זרימה מתמדת של נכסים ומהווה את עמוד השדרה של כלכלות העולם.

  סוגי מכירות

 • מכירת סחורות ושירותים בשוק קמעונאי היא צורה נפוצה של עסקת מכירה. סוג זה של מכירה עשוי להיות כרוך בעסק שכונתי כמו מכולת או מכבסה. זה עשוי להתקיים בחנות קופסאות גדולה או בקולנוע.
 • מהי מכירה?

 • מכירה של מוצרי השקעה על ידי מוסדות לשירותים פיננסיים נחשבות ככרוכות בחילופי ערך מורכבים יותר. הם יכולים להתקיים באופן מקוון או במיקום לבנים וטיט.
 • מכירה יכולה להתרחש גם בין אנשים פרטיים. למשל, במכירת חצר.
 • דוגמה נוספת לעסקת מכירה מסובכת יותר הכוללת פריטים בעלי ערך רב היא רכישת רכב מסוכנות רכב.
 • ניתן לבצע מכירות גם בין עסקים. לדוגמה, ספק חומרי גלם עשוי למכור חומרים זמינים לעסק שמשתמש בחומרי גלם אלה לייצור מוצרי צריכה.
 • דרכים לשלם

  כשאנשים שואלים את השאלה "מהי מכירה?" החקירה שלהם עשויה לכלול את דרכי התשלום. באופן כללי, ישנן שלוש דרכים עיקריות לבצע את תשלום הכסף הנדרש בעסקת מכירה.

  מהי מכירה?

 • אדם פרטי או עסק יכולים לקחת מזומן בפועל מקונה בזמן עסקת מכירה. לאחר מכן הם מספקים את המוצר או השירות ללקוח.
 • ייתכן שהקונים יוכלו לשלם באשראי. זה אומר שהקונה משלם מתישהו לאחר ביצוע המכירה. בדרך כלל במקרים כאלה, המוצר עדיין מוצג לקונה בעת ביצוע העסקה.
 • קונים עשויים לשלם עבור מוצר או שירות מראש, לפני שהם קיבלו את המוצר או השירות בפועל. מנוי למגזין הוא דוגמה לתשלום מראש עבור מוצר או שירות.
 • דוגמה למכירה

  מהי מכירה?כאשר אדם רוכש את ביתו הראשון, מכירה מתרחשת כאשר מסמכי הסגירה נחתמים, כסף מחליף ידיים והבעלים החדש מקבל את המפתח.

  עם זאת, ישנם היבטים שונים למכירה כזו המובילים לאותה החלפת כספים סופית, חוקית עבור נכס, ומעבר לכך. אלה כוללים פנייה ראשונית של הקונה לעתיד עם מתווך ופגישה עם נציג במוסד מלווה לקבלת מימון בצורת משכנתא.

  מכירות נוספות יכולות להימשך מתהליך מכירה ראשוני. לדוגמה, לאחר מתן הלוואת בית לקונה, המוסד המלווה יכול למכור את ההלוואה לאדם אחר כהשקעה. יתרה מכך, מנהל השקעות יכול לבצע מכירות באמצעות מסחר בחבילות של משכנתאות, הנקראות ניירות ערך מגובי משכנתא, וסוגים אחרים של מימון חוב.

  מהם המרכיבים הבסיסיים של מכירה?

  מרכיבי המכירה עשויים לכלול בקשה של צרכן לקנות פריט מעניין ממוכר. המוכר יוכל לספק מידע על המוצר לקונה, לרבות מחיר, איכות, אחריות כלשהי, מדיניות החזרה. לאחר מכן יכלו הקונה והמוכר להסכים על תנאי המכירה. בשלב זה, המוכר יציין את סכום הכסף הכולל הנדרש לרכישה. הקונה יספק תשלום ולאחר מכן יקבל את החפץ ברשותו.

  מתי מכירה הושלמה?

  בדרך כלל, מכירה נחשבת הושלמה כאשר התשלום המוסכם עבור פריט מסופק על ידי קונה ומתקבל על ידי מוכר, והפריט מוצג לקונה.

  האם מכירה יכולה לכלול משהו אחר מאשר החלפת סחורות?

  כן, מכירה יכולה להתייחס גם להפחתה במחיר של מוצרים או שירותים מסוימים על ידי מוכר על מנת להפוך את הסחורה או השירותים הללו לאטרקטיביים יותר מבחינה פיננסית עבור קונים פוטנציאליים.

  סיכום ומסקנות

  מילון Merriam-Webster מגדיר מכירה כהעברת הבעלות והקניין בנכס מאדם אחד למשנהו תמורת מחיר.

  מיליוני מכירות מתרחשות מדי יום. הסוגים הרבים של עסקאות מכירה שבוצעו תומכות בבריאותם הפיננסית של צרכנים ועסקים. מכירות מובילות לרווחתם של כלכלות ומדינות בכל רחבי העולם. הם הבסיס למסחר מצליח.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן