מה זה התבוסה איך זה עובד על המאזן והדוגמה

מה זה התבוסה

מה זה התבוסה דישלון הוא הוראה בחוזה המבטלת אג"ח או הלוואה במאזן כאשר הלווה מפריש מזומנים או אג"ח מספיקים כדי לשרת את החוב. הלווה מפריש מזומנים כדי לשלם את איגרות החוב; לפיכך, החוב והמזומנים מתקזזים זה את זה במאזן ואין צורך לרשום אותם.

post-image-3

מה זה התבוסה – לשבור התבוסה

במובן הרחב, התבוסה היא כל הוראה המבטלת את ההסכם שבו היא מצויה. ההוראה כוללת דרישות שונות שיש לעמוד בהן, לרוב על ידי הקונה, בטרם נדרש המוכר לשחרר את עניינו בנכס מסוים. התבוסה גוררת שהלווה מפריש מספיק כספים, לרוב במזומן ובאג"ח, כדי לכסות את החובות הקשורים אליו. זה מתפקד כדרך להפוך את התחייבות החוב לבטלה ללא סיכון של קנסות תשלום מראש. מאחר שהסכומים המחייבים והסכומים המופרשים מתקזזים, הם מוסרים באופן תפקודי מהמאזן שכן מעקב אחר החשבונות מיותר בדרך כלל.

דוגמה של Defeasance

תחום אחד שבו נעשה שימוש בהתנשאות הוא רכישות של נדל"ן מסחרי. בניגוד למשכנתאות לבית, להלוואות מסחריות עשויות להיות קנסות משמעותיים על פירעון מראש בשל ההתחייבויות למחזיקי אג"ח עם חלק בנייר הערך מגובי המשכנתא המסחרי (CMBS) שמכיל את ההלוואה. תשלום מראש יכול להוות בעיה במצבים אלה מכיוון שהמשקיעים מצפים שמספר מסוים של תשלומי ריבית ייצר הכנסה. אם הלווה משלם מוקדם, הוא מפסיד את הכסף העתידי הזה, אז כדי להימנע מכך, בחלק מהאג"ח וההלוואות יש קנס פירעון מראש. כדי למנוע קנסות, אך פונקציונלית להשלים פירעון מוקדם, רוכש הנכס המסחרי יכול לבנות תיק עם סכום שווה. ערך להתחייבויות הנותרות. ניירות הערך הנפוצים ביותר בתיקים אלו הם אג"ח איכותיות עם תשואה המכסה את הריבית הקשורה להלוואה. מבנה זה מאפשר למחזיקי איגרות החוב להמשיך לקבל תשלומים ומאפשר ללווה לשלם באופן פונקציונלי את ההלוואה מוקדם.

יצירת חשבונות Defeasance

תהליך התבוסה נחשב בדרך כלל למורכב ולעתים רחוקות מתבצע רק על ידי הלווה. לעתים קרובות, יש צורך במגוון עורכי דין ומומחים פיננסיים כדי להבטיח שהתיק בנוי כראוי ומספק את הצורך של הקרן לקזז את החוב. זוהי התאמת אחריות דומה בהשוואה על ידי מומחי קרנות פנסיה, כאשר זרם ההכנסה העתידי הקשור לניירות ערך נוכחיים תואם את התשלומים העתידיים שיש לשלם.

סעיף התבוסה

כחלק מהסכם משכנתא, סעיף הפרישה מקנה ללווה את הזכות להבטיח את הזכות, שהורידו, עבור הנכס לאחר שהחוב ישולם במלואו. לפני מועד זה, למוסד הפיננסי המגבה את ההלוואה יש את כל הזכויות על הבעלות, שכן היא מתפקדת כבטוחה לחוב הקשור.

הסדרים דומים קיימים גם עם מגוון רחב של רכישות אחרות במימון גדול. זה כולל את רוב ההלוואות לרכב. לאחר תשלום החוב במלואו, מפסיקה החברה המממנת את עניינה בנכס ובהמשך משחררת את הנכס לקונה.

tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תבדוק גם את זה
Close
Back to top button
דילוג לתוכן