ספרי חשבונות מבוזרים: הגדרה, אופן השימוש בהם ופוטנציאל

מהם ספרי חשבונות מבוזרים?

מהם ספרי חשבונות מבוזרים?מהם ספרי חשבונות מבוזרים? ספר חשבונות מבוזר הוא מסד נתונים המשותף ומסונכרן בהסכמה על פני מספר אתרים, מוסדות או אזורים גיאוגרפיים, הנגיש למספר אנשים. זה מאפשר לעסקאות להיות "עדים" ציבוריים. המשתתף בכל צומת של הרשת יכול לגשת להקלטות המשותפות ברחבי אותה רשת ויכול להיות הבעלים של עותק זהה שלה. כל שינוי או הוספה שנעשו בפנקס החשבונות משתקפים ומועתקים לכל המשתתפים תוך שניות או דקות. ספר חשבונות מבוזר עומד בניגוד לפנקס ריכוזי, שהוא סוג הפנקס שרוב החברות משתמשות בו. סופר מרכזי נוטה יותר להתקפות סייבר ולהונאה, מכיוון שיש לו נקודת כישלון אחת. בבסיס ספרי חשבונות מבוזרים נמצאת אותה טכנולוגיה שבה משתמשים ב-blockchain, שהיא הטכנולוגיה שבה נעשה שימוש ב-bybitcoin. בלוקצ'יין הוא סוג של ספר חשבונות מבוזר המשמש את הביטקוין.

post-image-3

מהם ספרי חשבונות מבוזרים? – ספר חשבונות מבוזר עומד בניגוד לפנקס ריכוזי, שהוא סוג הפנקס שרוב החברות משתמשות בו. סופר מרכזי נוטה יותר להתקפות סייבר ולהונאה, מכיוון שיש לו נקודת כישלון אחת.

מהם ספרי חשבונות מבוזרים? – בבסיס ספרי חשבונות מבוזרים נמצאת אותה טכנולוגיה שבה משתמשים ב-blockchain, שהיא הטכנולוגיה שבה נעשה שימוש ב-bybitcoin. בלוקצ'יין הוא סוג של ספר חשבונות מבוזר המשמש את הביטקוין.

מהם ספרי חשבונות מבוזרים? – נקודות מרכזיות

 • ספר חשבונות מבוזר הוא מסד נתונים המסונכרן ונגיש על פני אתרים וגיאוגרפיות שונות על ידי מספר משתתפים.
 • מהם ספרי חשבונות מבוזרים?

 • הצורך ברשות מרכזית לשמור על צ'ק נגד מניפולציות מתבטל על ידי שימוש בספר חשבונות מבוזר.
 • בבסיס ספרי חשבונות מבוזרים נמצאת אותה טכנולוגיה המשמשת את הבלוקצ'יין, שבה ביטקוין משתמש בתור ספר החשבונות המבוזר שלו.
 • ניתן לתאר ספר חשבונות מבוזר כפנקס של כל עסקאות או חוזים שמתוחזקים בצורה מבוזרת על פני מיקומים ואנשים שונים.
 • התקפות סייבר והונאות פיננסיות מצטמצמות על ידי שימוש בפנקסים מבוזרים.
 • הבנת ספרי חשבונות מבוזרים

  מאז ימי קדם, ספרי חשבונות היו בלב עסקאות כלכליות, במטרה לרשום חוזים, תשלומים, עסקאות קנייה-מכירה או העברת נכסים או רכוש. המסע שהחל ברישום על לוחות חימר או פפירוס עשה קפיצה גדולה עם המצאת הנייר.

  מהם ספרי חשבונות מבוזרים?במהלך העשורים האחרונים, מחשבים סיפקו את תהליך ניהול הרישומים ותחזוקת החשבונות בנוחות ובמהירות רבה. כיום, עם חדשנות, המידע המאוחסן במחשבים הולך להיות מאובטח קריפטוגרפי, מהיר ומבוזר. חברות יכולות לנצל את הטכנולוגיה הזו בצורות רבות, דרך אחת היא באמצעות ספרי חשבונות מבוזרים.

  ניתן לתאר ספר חשבונות מבוזר כפנקס של כל עסקאות או חוזים שמתוחזקים בצורה מבוזרת על פני מיקומים ואנשים שונים, מה שמבטל את הצורך ברשות מרכזית שתשמור על בדיקה נגד מניפולציות. באופן זה, אין צורך ברשות מרכזית כדי לאשר או לאמת עסקאות כלשהן.

  כל המידע בפנקס החשבונות מאוחסן בצורה מאובטחת ומדויקת באמצעות הצפנה וניתן לגשת אליו באמצעות מפתחות וחתימות קריפטוגרפיות. ברגע שהמידע נשמר, הוא הופך למסד נתונים בלתי ניתן לשינוי, אשר חוקי הרשת שולטים בו.

  היתרונות של ספרי חשבונות מבוזרים

  מהם ספרי חשבונות מבוזרים?בעוד שפנקסי חשבונות מרכזיים מועדים להתקפות סייבר, חשבונות מבוזרים הם מטבעם קשים יותר לתקיפה מכיוון שצריך לתקוף את כל העותקים המבוזרים בו זמנית כדי שהתקפה תצליח. יתר על כן, רשומות אלו עמידות בפני שינויים זדוניים על ידי צד בודד. על ידי קושי לתמרן ולתקוף, ספרי חשבונות מבוזרים מאפשרים שקיפות נרחבת.

  ספרי חשבונות מבוזרים גם מפחיתים את חוסר היעילות התפעולית, מאיצים את משך הזמן שלוקח עסקה להשלמתם, והם אוטומטיים, ולכן מתפקדים 24/7, כל אלו מפחיתים את העלויות הכוללות עבור הגופים המשתמשים בהם.

  ספרי חשבונות מבוזרים מספקים גם זרימת מידע קלה, מה שהופך את מסלול הביקורת לעקוב אחר עבור רואי חשבון כאשר הם עורכים סקירות של דוחות כספיים. זה עוזר להסיר את האפשרות של הונאה בספרים הפיננסיים של חברה. הפחתת השימוש בנייר היא גם תועלת לאיכות הסביבה.

  שימוש בפנקסים מבוזרים

  לטכנולוגיית ספרי חשבונות מבוזרים יש פוטנציאל גדול לחולל מהפכה באופן שבו ממשלות, מוסדות ותאגידים פועלים. זה יכול לעזור לממשלות לגבות מס, להנפיק דרכונים ולרשום רישום מקרקעין, רישיונות והוצאה של הטבות ביטוח לאומי, כמו גם הליכי הצבעה.

  הטכנולוגיה מכה גלים במספר תעשיות, כולל:

 • לְמַמֵן
 • מוזיקה ובידור
 • יהלומים ונכסים יקרים
 • עבודת אומנות
 • שרשראות אספקה ​​של סחורות שונות
 • בעוד שלטכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר יש מספר יתרונות, היא נמצאת בשלב ניצנים ועדיין נבדקת כיצד לאמץ אותה בצורה הטובה ביותר. עם זאת, דבר אחד ברור: הפורמט העתידי של ספרי חשבונות בני מאות שנים אמור להיות מבוזר.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן