אינדיקטורים

מתנד Senkou Span A

מהו Senkou Span A?
Senkou Span A, או Leading Span A, באנגלית, הוא אחד מחמישה מרכיבים של מחוון הענן Ichimoku Leading Span A הוא קו המשמש למדידת מומנטום ויכול לספק רעיונות מסחריים המבוססים על רמות תמיכה והתנגדות. הוא פועל בשיתוף עם קו Senkou Span B ליצירת מבנה ענן המכונה "קומו".

הוא נקרא גם Leading Span A מכיוון שהחישוב מתווה 26 תקופות לעתיד, ומראה היכן עלולה להיווצר תמיכה והתנגדות בהמשך הדרך.

Span A (קו ירוק בענן) Span B (קו אדום בענן)

נקודות מפתח

  • Senkou Span A הוא מרכיב של אינדיקטור Ichimoku.
  • הוא יוצר ענן עם Senkou Span B. הוא נקרא ענן מכיוון שהשטח בין שני הקווים מוצלל או צבוע.
  • הענן והקווים המרכיבים אותו עשויים לשמש תמיכה או התנגדות. כשהמחיר מעליהם הם משמשים כתמיכה, כשהמחיר מתחתיהם הם משמשים התנגדות.
  • בעוד ש- Leading Span A משתמש בנתונים היסטוריים בלבד, הוא נחשב למוביל או כניבוי מכיוון שערכיו מתואמים בעתיד, ומראים היכן צפויה תמיכה או התנגדות בעתיד.

הנוסחה של Senkou Span A (Leading Span A)

כיצד לחשב את טווח A Senkou (טווח מוביל A)

  • חשב את קו ההמרה על ידי מציאת הגבוה והנמוך עבור 9 התקופות האחרונות.
  • חשב את קו הבסיס על ידי מציאת הגבוה והנמוך ב -26 התקופות האחרונות.
  • חשב את טווח A המוביל באמצעות קו ההמרה וקו הבסיס.
  • תכנן את הטווח המוביל A ערך 26 תקופות לעתיד.
  • חזור על התהליך בסוף כל תקופה.

מה אומר לך הסנקו (המוביל)?

קו Senkou Span A וקו Senkou Span B משמשים יחד ליצירת היווצרות הענן בתרשים Ichimoku Kinko Hyo, הנקרא גם ענן Ichimoku. מקורו של ענן Ichimoku ביפן ומשלב חמישה קווים שונים המספקים לסוחר תובנות שונות.

Senkou Span A קשור ל- Senkou Span B, שכן קווים אלה מהווים את ה"ענן "המהווה מרכיב עיקרי של מחוון הענן Ichimoku.

קו Senkou Span B נחשב למהלך איטי יותר של שתי הקווים מכיוון שהוא מחושב באמצעות 52 תקופות נתונים ((52-תקופה גבוהה + 52-תקופה נמוכה) / 2). Senkou Span A, לעומת זאת, משתמש בנתונים המבוססים על 26 תקופות ו -9 תקופות, כך שהוא יגיב מהר יותר לשינויי מחירים.

באופן כללי, כאשר Senkou Span B תופס את המיקום העליון בענן הוא נחשב לאות דובי. הסיבה לכך היא שמחירים לטווח קצר ירדו מתחת לאמצע המחיר של המחיר לטווח ארוך יותר. קווי Senkou Span מודדים את נקודת האמצע של טווח מחירים מכיוון שהם מחלקים את הגבוה והנמוך המשולב בשניים.

כאשר קו Senkou Span A תופס את המיקום העליון בענן הוא נחשב לאות שורי שכן המחיר לטווח הקצר נע מעל למחיר האמצע לטווח הארוך. הצלבות בין רווח A ל- B יכולות לסמן שינוי מגמה, מדובי לשורי או להיפך.

כאשר המחיר גבוה מ- A או/או B, קווים אלה עשויים לפעול כדי לתמוך ולהציג אזורי קנייה אפשריים. כאשר המחיר נמוך מ- A או/או B, קווים אלה עשויים לשמש התנגדות, ולספק אזורים אפשריים למכור.

Tenkan-Sen (בצבע אדום), Kijun-Se (בצבע כחול)

ההבדל בין Senkou (Leading) Span A לבין ממוצע נע פשוט (SMA)

בתרשים, Senkou Span A וממוצע נע פשוט (SMA) עשויים להיראות דומים, אך החישובים שלהם שונים למדי. SMA מחושב על ידי לקיחת מספר X של מחירי סגירה, הוספתם ולאחר מכן חלוקת מספר זה ב- X. הטווח המוביל A מחושב באמצעות שיאים ונמוכים מתשע ו -26 התקופות האחרונות. חישובים אלה נחלקים לשניים כדי ליצור נקודת אמצע, לא ממוצע כמו ה- SMA.

מגבלות השימוש Span A

למרות ש- Senkou Span A יכול להיראות מנבא מכיוון שהוא מתווה בעתיד, כל החישובים שלו מבוססים על נתונים היסטוריים ולכן הוא עדיין אינדיקטור באיחור. מכיוון שהוא מוצא את אמצע נקודת טווח המחירים, הוא יגיב באיטיות לשינויי מחירים חדים. המשמעות היא שהצלבות יכולות להתרחש היטב לאחר שכבר התקיים מהלך גדול של מחירים, או שהמחיר עשוי לעבור הרבה מעבר לקו Senkou (תמיכה או התנגדות) מכיוון שלקו אין זמן להגיב ולשנות מסלול.

יש להשתמש ב- Senkou (Leading) Span A בשילוב עם שיטות ניתוח אחרות כגון ניתוח פעולות מחיר, ניתוח יסודי או אינדיקטורים טכניים אחרים כדי לסייע לאשר או לדחות אותות מסחריים.

גידור וניהול סיכונים לחוזים עתידיים על מדד המניות

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button