אינדיקטורים

מתנד Chikou Span (Lagging Span)

מהו Chikou Span?
מתנד Chikou Span הוא מרכיב של מחוון Ichimoku Kinko Hyo, או Ichimoku Cloud. ידוע גם בשם "טווח השהייה", הוא נוצר על ידי תכנון מחירי סגירה 26 תקופות מאחורי מחיר הסגירה האחרון של נכס. טווח Chikou נועד לאפשר לסוחרים לדמיין את הקשר בין מגמות עדכניות למגמות קודמות, כמו גם לאתר היפוך מגמות פוטנציאלי.

מגמה נחשבת כלפי מעלה כאשר טווח Chikou מופיע מעל המחיר, כלפי מטה כאשר המחוון מופיע מתחת למחיר. סוחרים רבים מסתכלים על טווח Chikou עם מחירים קודמים כדי לאותת על שינוי מגמה אפשרי.

נקודות מפתח

  • טווח Chikou הוא אחד מחמישה מרכיבים של מחוון Ichimoku Kinko Hyo.
  • הוא נוצר על ידי תכנון מחירי סגירה 26 תקופות מאחורי הפמוט/בר האחרון.
  • הוא משמש כדי לאמוד את המומנטום של נכס ולסייע בזיהוי שינויים מגמתיים אפשריים.
  • הוא משמש יחד עם האלמנטים האחרים במדד Ichimoku, ואינו משמש באופן מסורתי בכוחות עצמו לייצור אותות מסחריים.

הנוסחה של Chikou Span

כיצד לחשב את Chikou Span

  • שימו לב למחיר הסגירה האחרון ולאחר מכן ציינו ערך זה 26 תקופות אחורה בזמן.
  • חזור על התהליך עם כל מחיר סגירה חדש.
  • חבר את כל הערכים ליצירת שורה אחת.

הבנת Chikou Span

Chikou Span הוא אחד מחמשת קווי המפתח של Ichimoku Kinko Hyo, הידוע גם בשם ענן Ichimoku. ענן Ichimoku, שפותח על ידי העיתונאי היפני Goichi Hosoda בשנת 1969, הוא אינדיקטור טכני בו משתמשים הסוחרים כדי לאמוד את המגמה והתנופה של נכס. המרכיבים הנוספים הם טנקן-סן, קיג'ון-סן, סנקו טווח A וסנקו טווח B.

אחת הדרכים העיקריות לשימוש במדד היא הצגת הקשר שלו למחיר הנוכחי. כאשר המחיר מופיע מעל הקו, זה לעתים קרובות אינדיקציה לכך שיש חולשה במחיר. כאשר המחיר הוא מתחת לטווח הצ'יקו, זה בדרך כלל אינדיקציה שיש כוח במחיר והוא זז גבוה יותר.

זה לא שימושי כאשר המחיר חוזר הלוך ושוב לטווח הצ'יקו. מגמה עדיין עשויה להיות קיימת, או חלשה, אך אלמנטים אחרים של מחוון הענן Ichimoku עשויים לספק תובנה טובה יותר לכיוון המגמה.

בהתחשב באמור לעיל, כאשר טווח הצ'יקו חוצה את המחיר זה עשוי לפעמים לסמן היפוך מגמה. באופן אידיאלי, המחיר ותוחלת צ'יקו היו במרחק מה ביניהם במשך זמן מה – כפי שצוין לעיל, כאשר המחיר והצ'יקו הם אותות שזורים זה בזה אינם אמינים.

כאשר טווח הצ'יקו עובר את המחיר שיכול להעיד על התחלת מגמת עלייה במחיר. המחיר כבר יתחיל לעלות גבוה יותר, מכיוון שזו הדרך היחידה שבה הצ'יקו יכול לעלות מעל המחיר. באופן דומה, אם הצ'יקו יורד מתחת למחיר (לאחר שהופרד לזמן מה), הדבר יכול להצביע על כך שהמחיר החל לרדת ויכול להיות שהוא יורד.

רוב אסטרטגיות Ichimoku Kinko Hyo משתמשות בטווח הצ'יקו כאינדיקטור מומנטום וככלי אישור משני המבוסס על הקשר שלו עם ארבעת קווי האיצ'ימוקו האחרים.

שימוש נוסף בטווח הצ'יקו הוא לסייע באישור נקודות התנגדות או תמיכה. זהו אישור ויזואלי יותר מכל דבר אחר, שכן טווח הצ'יקו יתאים לשיאי השפל והמחירים, אך יקוזז מהם.

גידור וניהול סיכונים לחוזים עתידיים על מדד המניות

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button