האיחוד האירופי (האיחוד האירופי): מה זה, מדינות, היסטוריה, מטרה

מהו האיחוד האירופי (EU)?

מהו האיחוד האירופי (EU)?מהו האיחוד האירופי (EU)? האיחוד האירופי (EU) הוא ברית פוליטית וכלכלית של 27 מדינות. האיחוד האירופי מקדם ערכים דמוקרטיים במדינות החברות בו והוא אחד מגושי הסחר החזקים בעולם. 19 מהמדינות חולקות אירו כמטבע הרשמי שלהן. האיחוד האירופי צמח מתוך רצון לחזק את שיתוף הפעולה הכלכלי והפוליטי ברחבי יבשת אירופה בעקבות מלחמת העולם השנייה. התוצר המקומי הגולמי (GDP) של האיחוד האירופי הסתכם ב-14.45 טריליון יורו בשנת 2021. זה בערך 15.49 טריליון דולר. התמ"ג של ארה"ב באותה תקופה היה כ-23 טריליון דולר.

post-image-3

מהו האיחוד האירופי (EU)? – האיחוד האירופי צמח מתוך רצון לחזק את שיתוף הפעולה הכלכלי והפוליטי ברחבי יבשת אירופה בעקבות מלחמת העולם השנייה.

מהו האיחוד האירופי (EU)? – התוצר המקומי הגולמי (GDP) של האיחוד האירופי הסתכם ב-14.45 טריליון יורו בשנת 2021. זה בערך 15.49 טריליון דולר. התמ"ג של ארה"ב באותה תקופה היה כ-23 טריליון דולר.

מהו האיחוד האירופי (EU)? – נקודות מרכזיות

 • האיחוד האירופי (EU) הוא קבוצה פוליטית וכלכלית של 27 מדינות המחויבות לערכים דמוקרטיים משותפים.
 • מהו האיחוד האירופי (EU)?

 • האירו הוא המטבע הרשמי המשותף של 19 חברות באיחוד האירופי הידועים ביחד כגוש האירו.
 • בשנים האחרונות, האיחוד האירופי התרחב לכלול רבות מהמדינות שהיו מדינות סוציאליסטיות סובייטיות לפני קריסת ברית המועצות.
 • במשאל העם של 2016 המכונה ברקזיט, בריטניה הצביעה בעד עזיבת האיחוד האירופי. זה עזב רשמית ב-2020.
 • היסטוריה של האיחוד האירופי (EU)

  מהו האיחוד האירופי (EU)?האיחוד האירופי מתחקה אחר שורשיו לקהילת הפחם והפלדה האירופית, שנוסדה ב-1950 והיו בה רק שישה חברים: בלגיה, צרפת, גרמניה, איטליה, לוקסמבורג והולנד. היא הפכה לקהילה הכלכלית האירופית בשנת 1957 במסגרת חוזה רומא ולאחר מכן שונה שמה לקהילה האירופית (EC).

  זה שימש להעמקת האינטגרציה של מדיניות החוץ, הביטחון והפנים של המדינות החברות. האיחוד האירופי הקים שוק משותף באותה שנה כדי לקדם את התנועה החופשית של סחורות, שירותים, אנשים והון מעבר לגבולותיו הפנימיים.

  ה-EC התמקדה בתחילה במדיניות חקלאית משותפת ובביטול חסמי המכס. דנמרק, אירלנד ובריטניה הצטרפו ב-1973 לגל ההתרחבות הראשון. בחירות ישירות לפרלמנט האירופי החלו ב-1979.

  יצירת שוק משותף

  מהו האיחוד האירופי (EU)?בשנת 1986, ה-Single European Act החל בתוכנית של שש שנים ליצירת שוק אירופאי משותף על ידי הרמוניה של תקנות לאומיות.

  אמנת מאסטריכט נכנסה לתוקף ב-1993, והחליפה את האיחוד האירופי באיחוד האירופי. היורו הופיע לראשונה כמטבע משותף לחברות האיחוד האירופי המשתתפות ב-1 בינואר 1999. דנמרק ובריטניה ניהלו משא ומתן על הוראות "ביטול הסכמה" שאפשרו למדינות לשמור על המטבעות שלהן אם הן יבחרו.

  כמה חברות חדשות יותר באיחוד האירופי גם עדיין לא עמדו בקריטריונים לאימוץ האירו או בחרו לבטל את הסכמתו.

  משבר החוב האירופי

  מהו האיחוד האירופי (EU)?בעקבות המשבר הפיננסי העולמי 2007-2008, האיחוד האירופי והבנק המרכזי האירופי נאבקו להתמודד עם חוב ריבוני גבוה וצמיחה איטית באיטליה, ספרד, פורטוגל, אירלנד ויוון.

  יוון ואירלנד קיבלו חילוץ כספי מהאיחוד האירופי בשנת 2010, המותנים ביישום אמצעים כלכליים. פורטוגל הגיעה אחריה ב-2011. היה צורך בחילוץ יווני שני ב-2012.

  המשבר שכך לאחר שהאיחוד האירופי והבנק האירופי המרכזי אימצו שורה של צעדים לתמיכה בחוב הריבוני והמגזר הבנקאי של המדינות הנפגעות.

  אמצעים לטווח ארוך

  אלה כללו את הקמתו באוקטובר 2012 של מנגנון היציבות האירופי (ESM), שהוקם כדי לסייע לחברי האיחוד האירופי שחווים בעיות פיננסיות קשות, כולל חוסר יכולת לגשת לשוקי האג"ח. ה-ESM החליף את המעצור הזמני של מוסד היציבות הפיננסית האירופי שנקבע מאז 2010.

  מהו האיחוד האירופי (EU)?הבנק המרכזי האירופי ביצע סדרה של "פעולות מימון מחדש לטווח ארוך יותר" ב-2014, 2016 ו-2019 כדי לספק מימון בתנאים נוחים למוסדות פיננסיים של האיחוד האירופי.

  בשנת 2015, האיחוד האירופי הרפה את הוראות חוק היציבות והצמיחה משנת 2011 המחייבות את המדינות החברות להתמקד בחוב ציבורי של מתחת ל-60% מהתוצר המקומי הגולמי וגירעון תקציבי ממשלתי שנתי מתחת ל-3% מהתמ"ג בטווח הבינוני.

  באותה שנה, סוכנות חדשה של האיחוד האירופי, מועצת ההחלטה היחידה, קיבלה על עצמה את האחריות לפתרון כישלונות בנקים באזור האירו.

  סוגיות צפון-דרום של האיחוד האירופי

  בעוד שצעדי ההקלה טיפלו במשבר, הם לא התמודדו עם אחת הסיבות העיקריות שלו – הפער הרחב בעושר ובצמיחה כלכלית בין הצפון המתועש של האיחוד האירופי לפריפריה הדרומית הענייה שלו, שנותר פחות עירוני ותלוי יותר בחקלאות.

  מכיוון שהצפון המתועש והדרום הכפרי יותר חולקים מטבע משותף, כלכלות הדרום הנאבקות אינן יכולות לנצל את פיחות המטבע כדי לשפר את התחרותיות הבינלאומית שלהן. ללא פיחות במטבע, היצואנים הדרומיים נאבקים בסופו של דבר להתחרות עם יריביהם הצפוניים, הנהנים מצמיחה מהירה יותר בפריון.

  איך זה עובד בארה"ב

  מהו האיחוד האירופי (EU)?בארה"ב, תשלומי העברה פדרליים עוזרים לטפל בפערים כלכליים דומים בין אזורים ומדינות.

  מדינות עם הכנסה ממוצעת גבוהה יותר נוטות לתרום נתח גדול באופן לא פרופורציונלי מההכנסות הפדרליות, בעוד שמדינות עם הכנסה נמוכה יותר נוטות לקחת חלק גבוה יותר מההוצאות הפדרליות.

  באיחוד האירופי, מגיפת ה-COVID-19 גרמה לאמצעי הוצאות משותפים שחלקם כינו "איחוד פיסקאלי לא שלם ושביר בהתהוות".

  פצצת הברקזיט

  מהו האיחוד האירופי (EU)?לאחר שדחה קריאות קודמות למשאל עם עממי על החברות באיחוד האירופי של בריטניה, ראש הממשלה השמרני דיוויד קמרון הבטיח הצבעה ב-2013 וקבע אותה ב-2016. זו הייתה תקופה של פופולריות גוברת עבור מפלגת העצמאות של בריטניה, שהתנגדה לאיחוד האירופי. חֲבֵרוּת.

  לאחר פיגור בסקרים מאוחרים, אופציית העזיבה זכתה עם כמעט 52% מהקולות ב-23 ביוני 2016. קמרון התפטר למחרת. בריטניה עזבה רשמית את האיחוד האירופי ב-31 בינואר 2020.

  ביולי 2020, דו"ח של ועדת המודיעין והביטחון של הפרלמנט הבריטי ציין דיווחים נרחבים בתקשורת על מאמצים רוסים מטעם אופציית העזיבה והאשים את הממשלה בכך שלא חקרה את המעורבות הרוסית בפוליטיקה הבריטית.

  מהי מטרת האיחוד האירופי?

  האיחוד האירופי נוצר כדי לקשור את מדינות אירופה קרוב יותר זו לזו למען הרווחה הכלכלית, החברתית והביטחונית של כולם. זהו אחד מכמה מאמצים לאחר מלחמת העולם השנייה לאגד את מדינות אירופה לישות אחת.

  איך האיחוד האירופי משתנה במאה ה-21?

  החברות המקוריות של האיחוד האירופי היו מדינות מערב אירופה. במאה ה-21, האיחוד האירופי הרחיב את החברות למדינות מזרח אירופה שצמחו לאחר התמוטטות ברית המועצות. המדינות החברות בה הנוכחיות כוללות את בולגריה, קרואטיה, צ'כיה, אסטוניה, לטביה, ליטא, פולין, רומניה, סלובקיה וסלובניה.

  מדוע נוצר האיחוד האירופי?

  מטרת העל של האיחוד האירופי, בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה, הייתה לשים קץ למלחמות ההרסניות שהרסו את אירופה במשך מאות שנים. במקביל, התברר יותר ויותר שלאירופה המאוחדת תהיה כוח כלכלי ופוליטי גדול בהרבה מהמדינות הבודדות בעולם שלאחר המלחמה.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן