הגדרה משתלמת

מה זה רווחי?

מה זה רווחי? רווח פירושו רווחי, וניתן להשתמש בו כדי לתאר כל מיזם או פעילות שיש להם פוטנציאל להרוויח כסף. לפיכך, מיזם השקעה או מסחרי נחשב למשתלם אם הוא מייצר עושר משמעותי. פעילות רווחית יכולה להיות כל דבר, החל מאיסוף אמנות, עיצוב המצאה או ביצוע רעיון למוצר או שירות חדשניים. ניתן להשתמש ברווחיות גם בזמן עבר וגם בזמן הווה. בזמן הווה, הוא מתאר את פוטנציאל הרווחיות. בלשון עבר זה מעיד שהמיזם הפיק עושר.

post-image-3

מה זה רווחי? – ניתן להשתמש ברווחיות גם בזמן עבר וגם בזמן הווה. בזמן הווה, הוא מתאר את פוטנציאל הרווחיות. בלשון עבר זה מעיד שהמיזם הפיק עושר.

מה זה רווחי? – נקודות מרכזיות

 • רעיון, מיזם או מוצר שיוצר תשואות משמעותיות הוא משתלם.
 • מה זה רווחי?

 • בעסקים, מוצר יכול להיחשב כרווחי רק אם הוא מייצר כסף משמעותי בתשואות נטו, לא בתקבולים ברוטו.
 • מוצר יכול להיקרא רווחי רק בזמן עבר. בזמן הווה, זה מצביע על פוטנציאל, לא על מציאות.
 • משקיעים יכולים לנתח דוחות כספיים של חברה ומדדים פיננסיים מסוימים כדי לקבוע אם חברה משתלמת או לא.
 • אחת החברות הרווחיות בעולם היא Apple Inc.
 • הבנת רווחי

  אנליסט עשוי להסיק שמניה מסוימת היא משתלמת ביותר. מה שהאנליסט מציע הוא שלמניה הזו יש פוטנציאל להיות רווחי.

  מפתה להציע ששוק המניות הוא מקום משתלם להרוויח בו כסף, אבל זה גם מקום קל להפסיד בו כמות גדולה של כסף. לאנשים תמיד תהיה פרשנות משלהם אם רעיון או דרך פעולה הם משתלמים, לפחות כאשר הם משמשים לתיאור פוטנציאל ולא מציאות.

  נסיבות ייחודיות

  ניתן להשתמש ברווחי כדי לתאר מאמץ של אדם או ארגון לייצר רווח על בסיס קצר או ארוך טווח. אבל בעסקים, רווחיות קשורה לרווחים נטו ולא להכנסות ברוטו.

  לפי מדד זה, כמה מהחברות הרווחיות ביותר באמריקה הן Apple Inc., Microsoft Corp., Alphabet Inc., JPMorgan Chase & Co., ו-Intel Corp.

  אדם יכול לרצות להמשיך בקריירה או להשיק עסק שמספק החזר חיובי על ההשקעה. לעיסוק או למיזם עשוי להיות פוטנציאל ליצירת הכנסות גבוהות. אבל העלויות והסיכונים הישירים עשויים להפחית או לבטל את הרווחיות שלו.

  זה סכנה ממשית בעשיית עסקים. ייתכן שבעל עסק יצטרך לרכוש ביטוח מפני תאונות עבודה וחבות מוצר. עמידה בדרישות הרגולטוריות עשויה לגרור עלויות נוספות שמפחיתות עוד יותר את הרווחיות של העסק.

  הדרך להשגת רווחיות יכולה להיות מורכבת. Astartupcompany עשויה לגייס הון באמצעות סבבי גיוס רבים. המשקיעים והמייסדים כאחד יצטרכו שהחברה תנקוט אסטרטגיות שממקסמות את ההכנסות והרווחים התפעוליים ויוצרות פוטנציאל לתשואות רווחיות עבור המשקיעים.

  אם החברה הייתה מוכרת לקונה שהציע פחות מההשקעה הכוללת, לא משנה כמה זה היה גדול, העסקה לא תיחשב משתלמת.

  מדידת רווחיות

  משקיעים ואנליסטים יכולים לקבוע אם חברה משתלמת על ידי ניתוח הדוחות הכספיים שלה. הדוחות הכספיים כוללים את המאזן, דוח רווח והפסד ודוח תזרים המזומנים.

  ישנם אינדיקטורים מסוימים שהם די פשוטים בקביעת הרווחיות של חברה, כגון רמות המזומנים שלה והאם היא מרוויחה רווח או הפסד, כפי שנקבע על פי הרווח הנקי שלה.

  עם זאת, דוחות כספיים מורכבים יותר מסתם קריאת מספרים, שכן שלושת הדוחות מתייחסים זה לזה וכל חברה שונה זו מזו. לדוגמה, לשתי חברות עשויות להיות אותן רמות חוב אבל הסיפורים עשויים להיות שונים לחלוטין.

  לחברה אחת אולי יש חוב כדי לממן צמיחה בגלל שהיא משגשגת, בעוד שלחברה אחרת יש חוב בגלל שהיא צריכה ללוות כסף כדי לממן את הפעילות היומיומית שלה מכיוון שהרווחים שלה לא מספיקים כדי לשמור על החברה בעסקים. חשוב לדעת מדוע מספרים מסוימים הם מה שהם.

  יתר על כן, חשוב לנתח יחסים פיננסיים, שכן הם מציגים תמונה עמוקה יותר מאשר רק סעיפי השורה בדוחות הכספיים. כמה מדדים פיננסיים חשובים שיעזרו לקבוע אם חברה רווחית כוללים את יחס ההון החוזר, היחס המהיר, יחס החוב וההון העצמי וההחזר על ההון.

  לבסוף, כאשר קובעים אם חברה היא משתלמת, חיוני לנתח את החברה בהקשר של הענף שלה והמתחרים שלה. אם אתה משווה את המספרים של חברת טכנולוגיה לחברת תעופה, למשל, אתה משווה תפוחים ותפוזים.

  לכל ענף יש הוצאות הוניות שונות, רמות רווח, רמות חוב וכו'. ניתוח חברה בתעשייתה ובין עמיתיה נותן תמונה ברורה יותר לגבי הרווחיות שלה.

  דוגמה בעולם האמיתי

  אפל נחשבת לאחת החברות הרווחיות בעולם. לחברה תמיד היה בסיס לקוחות חזק בזכות המחשבים ומערכת ההפעלה שלה שעמדו בניגוד למחשבים האישיים ולמערכת ההפעלה של מיקרוסופט; עם זאת, החברה באמת המריאה כשהיא השיקה את נגן ה-iPod MP3, אחר כך את האייפון ולאחר מכן את האייפד.

  מה זה רווחי?שחרור שלושת המוצרים הללו הפך את אפל לאחת החברות החזקות בעולם ולחברה הגדולה בעולם לפי שווי שוק לפי שווי שוק.

  נכון לסוף שנת הכספים 2021, לאפל הייתה רווח נקי (רווח) של 94.7 מיליארד דולר. אינדיקטור חזק לרווחיות. סך רמות המזומנים של החברה היו 190.5 מיליארד דולר והחוב הכולל שלה לטווח ארוך היה 119 מיליארד דולר. לאפל יש מספיק מזומנים כדי לכסות את החוב שלה.

  בהסתכלות על יחס ההון החוזר שלה, אפשר גם לומר שאפל נמצאת במצב פיננסי חזק שכן הנכסים השוטפים שלה (135 מיליארד דולר) גדולים מההתחייבויות השוטפות שלה (125 מיליארד דולר).

  מהן דוגמאות למשרות רווחיות?

  דוגמאות למשרות רווחיות כוללות רופאים, עורכי דין, סוחרים פיננסיים, רופאי שיניים, מנהלי IT, מהנדסים, מתכנתי מחשבים ומנהלי כספים. משרות משתלמות נחשבות כך בשל המשכורות הגבוהות שהם משלמים.

  מהם העסקים הקטנים הרווחיים ביותר?

  עסקים קטנים רווחיים כוללים חנויות לתיקון רכב, שירותי שטיפת מכוניות, משאיות מזון, תמיכת IT, תיקון אלקטרוניקה, מאמנים אישיים, השכרת נופש וקורסי שפה.

  מהן השקעות משתלמות למתחילים?

  השקעות משתלמות למתחילים הן אלו עם סיכון נמוך שעדיין משלמות תשואה חזקה. השקעות כאלה כוללות תעודות סל, תעודות פיקדון (CDs), חשבונות חיסכון עם תשואה גבוהה, חשבונות 401(k) וקרנות נאמנות.

  סיכום ומסקנות

  רווחי מתייחס לרווחיות. זה יכול להיות כל השקעה או מיזם שמחזירים רווח, כלומר נשאר כסף לאחר שכל העלויות טופלו. במקרים מסוימים, זה אפילו יכול להתייחס לחוויה שהשאירה מישהו שלם.

  עסקים נחשבים רווחיים אם הם מייצרים רווחים ולא הפסדים. השקעה נחשבת משתלמת אם המשקיע מקבל יותר כסף ממה שהכניס. קביעה אם השקעה או מיזם יהיו משתלמים יכולה להיות משימה קשה, אך ניתוח מדדים פיננסיים מסוימים יכול לעזור לאדם לקבל החלטה מושכלת.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן