היפוך חיצוני: משמעות בניתוח טכני

מהו היפוך חיצוני?

מהו היפוך חיצוני? היפוך חיצוני הוא דפוס מחיר שמעיד על שינוי פוטנציאלי במגמה בטבלת מחירים. דפוס היומיים נצפה כאשר המחירים הגבוהים והנמוכים של נייר ערך ליום עולים על הגבוה והנמוך של סבב המסחר של היום הקודם. היפוך מבחוץ ידוע גם כ-Bullish engulfing (לאחר תנועת מחירים כלפי מטה) או תבנית ספיגה א-Bearish (לאחר תנועת מחיר כלפי מעלה) כאשר הוא נצפה בתרשימי פמוט.

post-image-3

מהו היפוך חיצוני? – נקודות מרכזיות

מהו היפוך חיצוני?

 • היפוך חיצוני הוא דפוס מחיר של יומיים המרמז על היפוך אם הוא נוגד את המגמה הקיימת.
 • היום הראשון הוא בדרך כלל יום טווח קטן והשני הוא יום טווח גדול יותר.
 • תבנית זו ידועה כתבנית בולעת בלימודי פמוט.
 • הבנת דפוס היפוך חיצוני

  מהו היפוך חיצוני?היפוך מבחוץ הוא דפוס מחיר ליומיים שמראה מתי נר או סרגל ב-acandlestickorbar נופלים "מחוץ" לנר או הסרגל של היום הקודם. דפוס תרשים זה משמש בדרך כלל אנליסטים טכניים המבקשים לזהות נקודות בפעולת המחיר המרמזות על היפוך שורי או דובי של מגמה קיימת.

  דפוס היפוך חיצוני הוא בדרך כלל אחד מדפוסי הפמוט המדויקים יותר; עם זאת, דפוסים אלה דורשים הגדרה קפדנית כדי להיות כלי חיזוי שימושי. אנליסטים טכניים וסוחרים מנוסים מעדיפים לבנות אותות מסחר באמצעות זיהוי זה בשילוב עם מידע אחר כגון מגמה, תמיכה והתנגדות או מחקרים טכניים.

  מדי פעם, סוחרים רואים בנפח או ברמות התמיכה וההתנגדות דרך לאשש את ההיפוך החיצוני. לדוגמה, מחיר מניה שעובר היפוך חיצוני דובי כאשר הוא מתקרב להתנגדות קו המגמה בנפח דובי גבוה הוא אמין הרבה יותר ממניה שנעה הצידה ויש לה היפוך חיצוני דובי בנפח נמוך מהממוצע.

  היפוך מבחוץ שורי

  היפוך חיצוני שורי, הנקרא גם בליעה שורית, מתרחש כאשר הנר השני הוא מהלך גבוה יותר. לדוגמה, מניה עשויה לבצע מהלך קטן נמוך יותר ביום הראשון, ואז להיפתח אפילו נמוך יותר מהיום הקודם, אך לעלות בצורה חדה יותר עד סוף היום השני. האינדיקציה היא שלדובים הייתה שליטה על השוק, אבל אז השוורים השתלטו והכריעו אותם, מה שסימן שינוי במגמה הרווחת.

  בתרשים למעלה, נראה היה שמניות Amazon.com Inc. (AMZN) מתגבשות לפני שהיפוך חיצוני שורי סימן חידוש של מגמת העלייה. מחיר המניה שלה המשיך לעלות בימים שלאחר מכן כאשר היפוך המגמה תפס.

  היפוך חוץ דובי

  היפוך בחוץ דובי, הנקרא גם אבאריש בלע, מתרחש כאשר הנר השני הוא מהלך נמוך יותר. לדוגמה, למניה עשויה להיות מהלך קטן למעלה ביום הראשון, לטפס אפילו גבוה יותר ביום השני, אך לאחר מכן לרדת בחדות עד סוף היום השני. זה מדגים שלשוורים הייתה שליטה על השוק לפני שהדובים לקחו את המושכות לידיים בצורה משמעותית, מה שמסמן על שינוי במגמה הכללית.

  מחיר המניה של Cisco Systems Inc. (CSCO) עלה במשך שלושה ימים רצופים לפני מהפך חיצוני דובי. מחירי המניות צנחו ביום שאחרי המהפך החיצוני, מכיוון שהמגמה הכללית עשתה מהפך.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן