הגדרת סינדיקט חתם

מהו סינדיקט חתם?

מהו סינדיקט חתם?מהו סינדיקט חתם? סינדיקט חתם הוא קבוצה זמנית של בנקי השקעות וסוחרי ברוקרים שמתאחדים כדי למכור הצעות חדשות של ניירות ערך חוב מניות למשקיעים. סינדיקט החתמים נוצר ומובל על ידי החתם הראשי לנושא אבטחה. כאשר הנפקה גדולה מכדי שפירמה בודדת תוכל לטפל בה, נוצר בדרך כלל סינדיקט חתם כך שניתן יהיה להשתמש במשאבים של כל החברות לתזמורת ההנפקה ולפיזור הסיכון. הסינדיקט מתוגמל על ידי פער החיתום, שהוא ההפרש בין המחיר ששולם למנפיק לבין המחיר המתקבל ממשקיעים ומסוחרי ברוקרים אחרים כאשר ההנפקה יוצאת לציבור. סינדיקט חתם מכונה גם קבוצת חיתום, סינדיקט בנקאי וסינדיקט בנקאות להשקעות.

post-image-3

מהו סינדיקט חתם? – כאשר הנפקה גדולה מכדי שפירמה בודדת תוכל לטפל בה, נוצר בדרך כלל סינדיקט חתם כך שניתן יהיה להשתמש במשאבים של כל החברות לתזמורת ההנפקה ולפיזור הסיכון. הסינדיקט מתוגמל על ידי פער החיתום, שהוא ההפרש בין המחיר ששולם למנפיק לבין המחיר המתקבל ממשקיעים ומסוחרי ברוקרים אחרים כאשר ההנפקה יוצאת לציבור.

מהו סינדיקט חתם? – סינדיקט חתם מכונה גם קבוצת חיתום, סינדיקט בנקאי וסינדיקט בנקאות להשקעות.

מהו סינדיקט חתם? – נקודות מרכזיות

 • סינדיקט חתם הוא קבוצה של בנקי השקעות וסוחרי ברוקרים שהוקמה באופן זמני כדי למכור הנפקות חדשות של הון או חוב של חברה למשקיעים.
 • מהו סינדיקט חתם?

 • הסיבה לסינדיקט חתם היא איחוד המשאבים של מספר חברות כאשר הנפקה גדולה מדי עבור חברה אחת לקחת על עצמה.
 • סינדיקט חתם מורכב מחתם מוביל ומשאר החברים המשתתפים, כאשר הסיכונים בתפקיד החתם מתפזרים על פני הסינדיקט.
 • החתם המוביל מקבל את החלק הגדול ביותר של ההנפקה לתשלום וכן את האחריות להתמודדות עם גופי רגולציה.
 • הרווח או ההפסד של הסינדיקט נקבעים לפי ביצועי המניה החדשה בשוק.
 • הבנת סינדיקט חתם

  במסגרת ההתחייבות המוצקה, חברי סינדיקט חתם נדרשים לקנות את המניות מהחברה כדי למכור למשקיעים, בניגוד לחברה שמוכרת את המניות ישירות למשקיעים.

  מהו סינדיקט חתם?זה מסיר כמות משמעותית של סיכון עבור החברה המנפיקה שכן היא משולמת מראש עבור המניות על ידי הסינדיקט, ולכן, לא נוגעת בצורך למכור את מלאי המניות למשקיעים; סיכון זה נלקח על ידי סינדיקט החתום. הסיכון שסינדיקט חתם לוקח על עצמו מופחת, במיוחד עבור החתם הראשי, על ידי פיזור הסיכון בין כל המשתתפים בסינדיקט.

  מאחר שסינדיקט החיתום התחייב למכור את ההנפקה המלאה, אם הביקוש אליה אינו חזק כפי שצפוי, ייתכן שהמשתתפים בסינדיקט יצטרכו להחזיק חלק מההנפקה במלאי שלהם, מה שחושף אותם לסיכון של ירידת מחיר. בתמורה ללקיחת התפקיד הראשי, החתם המוביל מקבל חלק גדול יותר ממרווח החיתום ועמלות אחרות, בעוד שהמשתתפים האחרים בסינדיקט מקבלים חלק קטן יותר מהפריסה והעמלות.

  ניתן להשוות מחויבות איתנה למיטב המאמצים לחיתום, כאשר החתם מסכים לתת את המאמץ האישי הגבוה ביותר שלו למכור כמה שיותר מהמניות.

  התהליך של סינדיקט חתם

  לעתים קרובות חברי ארגון חתם חותמים על הסכם שקובע את הקצאת המניה לכל משתתף ואת דמי הניהול, בנוסף לזכויות וחובות אחרות.

  מהו סינדיקט חתם?החתם הראשי מנהל את הסינדיקט ומקצה מניות לכל אחד מחברי הסינדיקט, שאולי אינן שוות בין חברי הסינדיקט. החתם הראשי גם קובע את עיתוי ההנפקה, כמו גם את מחיר ההנפקה, ועמידה בכל דרישות עם בעיות רגולטוריות עם רשות ניירות ערך והבורסה (SEC) או הרשות הפיננסית לרגולטורית (FINRA).

  בקביעת מחיר ההנפקה, על סינדיקט החתם לקבל את כל המידע הפיננסי הדרוש וכן לקבוע את סיכויי הצמיחה של הפירמה. בדרך כלל, מתקיים תהליך הצעות סגור בין חברי הסינדיקט כדי להגיע למחיר ההנפקה הראשונית (IPO).

  עבור הנפקות ראשוניות פופולריות, משקיעים עשויים להפגין ביקוש גדול יותר למניות מאשר מניות זמינות. במקרה זה, ההנפקה נרשמה יתר על המידה. ביקוש מסוג זה יכול להיענות רק לאחר שמניות מתחילות להיסחר באופן פעיל בבורסה. הביקוש העצום הזה עשוי להוביל לתנודות מחירים דרמטיות במהלך הימים הראשונים של המסחר.

  ככזה, קיים סיכון משמעותי למשקיעים בודדים המשתתפים בהנפקות, או שמקבלים מניות כלקוח של בנק השקעות או על ידי קנייה ומכירה של מניות לאחר תחילת המסחר.

  tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

  פוסטים קשורים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  תבדוק גם את זה
  Close
  Back to top button
  דילוג לתוכן