מהי אבטחה היברידית ומהם הסוגים השונים

מהי אבטחה היברידית?

מהי אבטחה היברידית? נייר ערך היברידי הוא נייר ערך פיננסי יחיד המשלב שני מכשירים פיננסיים שונים או יותר. ניירות ערך היברידיים, המכונים לעתים קרובות "כלאיים", משלבים בדרך כלל מאפיינים של חוב והון. הסוג הנפוץ ביותר של ניירות ערך היברידיים הוא איגרת חוב להמרה שיש לה תכונות של איגרת חוב רגילה אך מושפעת במידה רבה מתנועות המחיר של המניה אליה היא ניתנת להמרה.

post-image-3

מהי אבטחה היברידית? – הבנת ניירות ערך היברידיים

ניירות ערך היברידיים נקנים ונמכרים בבורסה או דרך תיווך. היברידיות עשויות להעניק למשקיעים שיעור תשואה קבוע או משתנה ועשויות לשלם תשואות כריבית או כדיבידנד. חלק מהכלאיים מחזירים את ערכם הנקוב למחזיק כשהם מתבגרים ולחלקם יש הטבות מס. ניתן לראות בניירות ערך היברידיים כסוג של חוב אזוטרי וייתכן שקשה למכור אותם בשל מורכבותם.

סוגי ניירות ערך היברידיים

מהי אבטחה היברידית?בנוסף לאג"ח הניתנות להמרה, סוג פופולרי נוסף של ניירות ערך היברידיים הוא מניות בכורה להמרה, המחלקות דיבידנדים בשיעור קבוע או משתנה לפני ששולמו דיבידנדים במניות רגילות, וניתנות להחלפה במניות של מניות החברה הבסיסית.

שטרות החלפת תשלום בעין הם סוג נוסף של נייר ערך היברידי שבו החברה המנפיקה יכולה לשנות את התשלום משיעורי ריבית לחוב הנוסף המגיע למשקיע, כלומר החברה חייבת למשקיע יותר חוב, אך למעשה לא משלמת עליו ריבית מיד. דחיית ריבית זו מאפשרת לחברה להמשיך לזרום מזומנים, אך ייתכן שתשלום הקרן הגדול יותר לעולם לא יגיע אם מצב התזרים לא ייפתר.

לכל סוג של נייר ערך היברידי יש מאפייני סיכון ותגמול ייחודיים. אג"ח הניתנות להמרה מציעות פוטנציאל לעלייה גדול יותר מאשר אג"ח רגילות, אך משלמות פחות ריבית מאג"ח קונבנציונליות, תוך שהיא עדיין עומדת בפני הסיכון שהחברה הבסיסית עלולה לבצע ביצועים גרועים. הם יכולים גם לא לבצע תשלומי קופונים ולא להיות מסוגלים להחזיר את הערך הנקוב של האג"ח במועד הפירעון. ניירות ערך להמרה מציעים פוטנציאל הכנסה גדול יותר מאשר ניירות ערך רגילים, אך עדיין עלולים לאבד ערך אם החברה הבסיסית מניבה ביצועים נמוכים. סיכונים אחרים של ניירות ערך היברידיים כוללים תשלומי ריבית דחויים, חדלות פירעון, תנודתיות במחירי השוק, פירעון מוקדם וחוסר נזילות.

נסיבות ייחודיות

סוגים חדשים אחרים של ניירות ערך היברידיים מוצגים כל הזמן בניסיון לענות על הצרכים של משקיעים מתוחכמים. חלק מניירות הערך הללו כל כך מסובכים עד שקשה להגדיר אותם כחוב או הון עצמי.

בנוסף להיותה קשה להבנה, ביקורת נוספת על כמה ניירות ערך היברידיים היא שהם דורשים מהמשקיע לקחת יותר סיכון מאשר התשואה הפוטנציאלית. ניירות ערך היברידיים אינם משווקים כלפי משקיעים קמעונאיים, אך אפילו משקיעים מוסדיים אינם מצליחים להבין באופן מלא את תנאי העסקה שהם נכנסים אליהם בעת רכישת נייר ערך היברידי.

tradingpedia.co.il -> powered by : Sakara

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תבדוק גם את זה
Close
Back to top button
דילוג לתוכן