אופציותהיווניות

מהי וגה באופציות

מה זה וגה
Vega הוא מדידת רגישות המחירים של האופציה לשינויים בתנודתיות של נכס הבסיס. Vega מייצג את הסכום שמחירו של חוזה אופציה משתנה כתגובה לשינוי של 1% בתנודתיות הגלומה של נכס הבסיס.

נקודות מפתח

  • Vega מודד את שווי מחיר האופציה ביחס לשינויים בתנודתיות הגלומה של נכס הבסיס.
  • לאופציות לונג יש וגה חיובית ואילו לאופציות שורט יש וגה שלילית.

וגה מודיעה לנו כמה מחיר האופציה יכול להשתנות בהתאם לשינויים בתנודתיות של נכס הבסיס.

יסודות הווגה

התנודתיות מודדת את הסכום והמהירות שבהם המחיר נע מעלה ומטה, והיא יכולה להתבסס על שינויים אחרונים במחיר, שינויים במחירים היסטוריים ומהלכי מחיר צפויים במכשיר הנסחר. לאופציות המתוארכות לעתיד יש וגה חיובית ואילו לאופציות שפג תוקף יש וגה שלילית. הסיבה לערכים אלה ברורה למדי. מחזיקי האופציות נוטים להקצות פרמיות גבוהות יותר עבור אופציות שתוקפן בעתיד מאשר לאלה שתוקפן יפוג באופן מיידי.

וגה משתנה כאשר ישנן תנועות מחיר גדולות (תנודתיות מוגברת) בנכס הבסיס, ויורדת ככל שהאופציה מתקרבת לפקיעה. וגה היא אחת מקבוצות היווניות המשמשות לניתוח אופציות. הם משמשים גם סוחרים כדי לגדר מפני תנודתיות צפויה. וגה גם מודיעה לנו כמה מחיר האופציה יכול להשתנות בהתאם לשינויים בתנודתיות של נכס הבסיס.

סטיות התקן הגלומות

Vega מודד את שינוי המחיר התיאורטי עבור כל מהלך של נקודת אחוז בתנודתיות צפויה. תנודתיות צפויה מחושבת באמצעות מודל של תמחור אופציות שקובע מה מחירי השוק הנוכחיים מעריכים את התנודתיות העתידית של נכס הבסיס. מכיוון שתנודתיות צפויה היא השלכה, היא עשויה לסטות מהתנודתיות העתידית בפועל.

כשם שמהלכי מחירים לא תמיד אחידים. הווגה משתנה עם הזמן. לכן הסוחרים המשתמשים בו מפקחים עליו באופן קבוע. כאמור, אופציות שמתקרבות לפקיעה נוטות להיות נמוכות יותר מווגאות בהשוואה לאופציות דומות שנמצאות רחוק יותר מהתפוגה.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
דילוג לתוכן