אופציותמדד הפחד (VIX)תנודתיותתעודות סל

כיצד לסחור ב- VIX ותנודתיות בשוק באמצעות תעודות סל

התנודתיות מניעה את השווקים בצורה מהימנה כמו מחיר או נפח, מתרחבת ומתכווצת לאורך זמן בתגובה לחמדנות ופחד. תקופות של תנודתיות גבוהה משקפות סביבות תגמול גבוהות עם סיכון גבוה, בהן תזמון מושלם יכול להזמין רווחים מרשימים, ושגיאה עלולה לגרום להפסדים קשים. שחקני שוק רבים נמנעים מחיזוי מחירים לחלוטין בתקופות מלחיצות, במקום להמר על כיוון התנודתיות באמצעות חוזים עתידיים של VIX או קרנות מניות מיוחדות המגיבות לחוזים אלה. בעוד שהרווח ממכשירים אלה מצריך מיומנויות מתוחכמות, התמורה שווה את המאמץ, במיוחד כאשר התנודתיות נמצאת במגמת חזקה, גבוהה יותר או נמוכה יותר.

נקודות מפתח

  • חלק מהמשקיעים נמנעים מחיזוי מחירים לחלוטין בתקופות לחוצות, במקום להמר על כיוון התנודתיות באמצעות חוזים עתידיים של VIX או קרנות מניות מיוחדות.
  • בעוד ש- VIX החוזים העתידיים מציעים את החשיפה הטהורה ביותר לעליות ולירידות התנודתיות, קרנות התנודתיות מושכות הרבה יותר נפח מכיוון שניתן לגשת אליהן בקלות דרך חשבונות מניות.
  • חלק ממוצרי התנודתיות הנסחרים ביותר כוללים VXX, VXZ, UVXY ו- TVIX.

מדד CBOE Market Volatility (VIX), שנוצר בשנת 1993, מספק תמונות תמונות בזמן אמת של רמות בצע ופחד, כמו גם ציפיות לתנודתיות ב -30 הימים הבאים. זה מהווה בסיס לתמחור עתידי, כמו גם אסטרטגיות שעשויות להשתמש בטיימרים בשוק בכדי להזין כניסות וליציאה לקרנות מניות מבוססות תנודתיות. 

בעוד ש- VIX החוזים העתידיים מציעים את החשיפה הטהורה ביותר לעליות ולירידות התנודתיות, קרנות התנודתיות מושכות הרבה יותר נפח מכיוון שניתן לגשת אליהן בקלות דרך חשבונות מניות. במקום קרנות סל (ETF), רבים מהמכשירים הללו הם מוצרים הנסחרים בבורסה (ETP) המשתמשים בחישובים מורכבים שמכניסים מספר חודשים של חוזים עתידיים על VIX לציפיות לטווח הקצר והבינוני.

קרנות תנודתיות
S&P 500 VIX ETN עתידי לטווח קצר (VXX)
S&P 500 VIX חוזים עתידיים לטווח בינוני ETN (VXZ)
תעודת סל עתיד לטווח קצר VIX (VIXY)
VIX ETN לטווח קצר (VIIX)

קרנות תנודתיות הפוכות / ממונפות
ETN יומי הפוך VIX לטווח קצר (XIV)
תעודת סל עתידית קצרה לטווח קצר VIX (SVXY)
תעודת סל עתידה קצרה לטווח קצר Ultra VIX (UVXY)
יומי 2x VIX ETN לטווח קצר (TVIX)
ETN יומי הפוך VIX לטווח בינוני (ZIV)

תמחור בזמן אמת של קרנות מתפוגג באמצעות קונטנגו, המשקף שינויים בתזמון בין חוזה עתידי למחירי הבסיס. חישובים אלה יכולים לסחוט את הרווחים בשווקים הפכפכים, ולגרום לכך שהנייר הערך יעלה בהרבה על המדד הבסיסי. כתוצאה מכך הם עובדים בצורה הטובה ביותר באסטרטגיות קצרות טווח המשתמשות בטכניקות יציאה אגרסיביות, אסטרטגיות ארוכות טווח ומשוכות, ובשילוב עם חוזים על ה VIX ואפשרויות הגנה.

ניתוח VIX

אסטרטגיות קרנות תנודתיות דורשות גישה דו-שלבית הבוחנת את VIX וכן פעולות מחיר על הקרן הממוקדת. הבנת הניתוח הטכני של VIX יכולה להפחית את ההשפעה המבלטת רווח של קונטנגו על ידי זיהוי רמות ונקודות מפנה בהן הקרנות יאבדו את תנופת המגמה. זה עובד מכיוון שחוזים עתידיים ארוכי טווח המשמשים לחישוב התמחור רגישים פחות לתנועת VIX לטווח הקצר, ומפעילים השפעה גדולה יותר כאשר מומנטום המגמה יורד.

תרשים VIX מייצר קוצים אנכיים המשקפים תקופות של מתח גבוה, הנגרמים על ידי זרזים כלכליים, פוליטיים או סביבתיים. עדיף לצפות ברמות מוחלטות כשמנסים לפרש את הדפוסים המשוננים הללו, ומחפשים היפוכים סביב מספרים עגולים גדולים, כמו 20, 30 או 40 וקרוב לשיאים קודמים. שים לב גם לאינטראקציות בין המחוון ל- EMA ל- 50 ו- 200 יום, כאשר רמות אלה משמשות כתמיכה או התנגדות.

שמור על VIX בזמן אמת על המסכים שלך כאשר אתה שוקל כניסות לקופות תנודתיות. השווה את המגמה עם פעולות מחירים על חוזים עתידיים פופולריים של מדדים, כולל S&P 500 ונאסד"ק 100. יחסי התכנסות וסטיות בין מכשירים אלה מייצרים תצפיות המסייעות בתזמון השוק ובניהול הסיכונים:

עליית VIX + עליה של S&P 500 וחוזים עתידיים במדד Nasdaq 100 = סטייה דובית המנבאת כיווץ תיאבון הסיכון וסיכון גבוה להיפוך שלילי.
עליות VIX + ירידות S&P 500 וחוזים עתידיים במדד נאסד"ק 100 = התכנסות דובית שמעלה את הסיכויים ליום מגמת ירידה.
ירידות VIX + ירידות ב- S&P 500 ובחוזים עתידיים של מדד נאסד"ק 100 = סטייה שורית המנבאת תיאבון סיכון הולך וגדל ופוטנציאל גבוה למהפך הפוך.
ירידת VIX + עליה של S&P 500 וחוזים עתידיים במדד נאסד"ק 100 = התכנסות שורית שמעלה סיכויים ליום מגמה הפוך.
פעולה שונה בין S&P 500 לחוזים עתידיים במדד נאסד"ק 100 מורידה את האמינות החיזוי, ולעתים קרובות מניבה, בלבול ותנאים שאינם ברורים.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button